Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W 2018 r. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 podkreślane będzie to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Inicjatywy podjęte przez naszą szkołę z okazji DBI 2017:

  • Zgłoszenie inicjatywy na portalu dbi.pl.
  • Przygotowanie gazetki ściennej – „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
  • Czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? (Prywatność i bezpieczeństwo) – przygotowanie w formie ulotki wykazu właściwych zachowań w sieci.
  • Spotkanie dla uczniów połączone z prelekcją przeprowadzoną przez przedstawiciela Policji nt. Bezpieczeństwa w Internecie.
  • Przygotowanie pogadanek na godzinach wychowawczych – „Nie jestem anonimowy w sieci”.
  • „Netykieta Internetowa” i „Jak spędzam wolny czas w sieci?” – prezentacje multimedialne.
  • Quiz wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

Zapraszamy uczniów do konkursów!

mgr inż. Elżbieta Pustułka