Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
UWAGA! REKRUTACJA!
slaskie.edu.com.pl/kandydat/
Zapraszamy gimnazjalistów do Zespołu Szkół w Porębie
Spotkania z rodzicami w ostatnim miesiącu nauki zostają przesunięte na pierwszy wtorek miesiąca i odbędą się
2 czerwca 2015r. o godzinie 17:00
ZAPRASZAMY!

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

Jesteśmy laureatami konkursu


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się
28 maja 2015r. w Warszawie

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Sprawne jak żołnierze
25.05.2015 w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody rejonowe w konkurencji "Sprawni jak Żołnierze". Na start zgłosiło się 7 szkół. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc, rzut granatem i bieg po torze sprawnościowym.
Po zaciętej rywalizacji dziewczyny z Kopernika po raz 3 z rzędu wygrały rejony i w piątek walczyć będą w Finale Wojewódzkim w Rybniku.

Skład drużyny - Asia Pękala, Dagmara Wasilewska, Klaudia Małota, Ola Szczerba. Trener - niezrównany Mariusz Kołton.
NAJLEPSI MATEMATYCY W SZKOLE
W marcu 2015r. został przeprowadzony w naszej szkole Konkurs,,Kangur Matematyczny". W konkursie brało udział 26 uczniów. Najlepszymi matematykami okazali się uczniowie z kl.IIIa Technikum: Paweł Pucek zajął 8 miejsce w powiecie, Radosław Staroszyński 9 miejsce w powiecie a Tomasz Rusin 10 miejsce w powiecie.
Cieszymy się z osiągnięć naszych kolegów i życzymy dalszych sukcesów.
Projekty użyteczne
Projekty użyteczne to projekty, które są w całości wymyślane, organizowane i realizowane przez uczniów. Celem takiego przedsięwzięcia jest zdobywanie wiedzy zarówno przez osoby, które ten projekt wymyśliły , jak i przez uczniów, którzy obejrzą projekt jako publiczność.

Klasa Ic Liceum Ogólnokształcącego przygotowała projekt o nazwie „Na sali sądowej”. Bardzo realistycznie oddali atmosferę panującą podczas prawdziwego procesu: perfekcyjnie odegrali rolę sędziów, prokuratorów, obrońców, oskarżonych i świadków.Wcześniej zapoznali się z przepisami Kodeksu Karnego ,które okazały się przydatne i pomocne podczas rozprawy sądowej. Całość obserwowała zgromadzona publiczność oraz nauczyciel historii­ mgr Krystyna Rok.Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali swoich kolegów i koleżanki w procesie sądowym.
CZUM
Uczniowie klas IIa i IIc Zespołu Szkół w Porębie od marca 2015roku uczestniczą w cyklu wykładów organizowanych przez Politechnikę Częstochowską w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego i już teraz mogą poczuć się jak studenci.
Wykłady odbywają się raz w miesiącu. Ich tematyka jest różna. Do tej pory uczniowie uczestniczyli w wykładach: „Nie taka fizyka straszna jak ją malują...”, „Wirtualny asystent – przetwarzanie sygnałów w samochodach” oraz „Jak efektywnie reklamować firmę – nowe narzędzia promocji”. Natomiast ostatni wykład będzie miał miejsce 12 czerwca 2015 roku i dotyczyć będzie problemu CO2.

Uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego wykładu i mają zebrane wszystkie pieczątki w indeksie, mają okazję zdobyć cenne nagrody.Młodzież z wielkim zaangażowaniem brała udział w wykładach,które okazały się bardzo interesujące i zainspirowały naszych uczniów do podzielenia się wiedzą zdobytą w czasie wykładów z koleżankami i kolegami podczas apelu szkolnego.Przygotowali oni dla nich bardzo ciekawą prezentację.
foto (źródło) http://www.pcz.pl/czum/index.php?menu=czum_i_wyklad_20150410
Znakomity mecz ZS Poręba w zawodach rejonowych.
20.05.2015r. na boisku "Orlik"w Porębie rozegrano zawody rejonowe w piłce nożnej 6-osobowej. Reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z drużyną LO im.Tadeusza Kościuszki w Żarkach. W niezwykle emocjonującym spotkaniu nasi piłkarze pokonali gości 10:1.
Damian Adamiecki strzelił najwięcej bramek dla Poręby - 6! W reprezentacji wystąpili: D.Adamiecki, P.Lis, M.Otręba, P.Spyra, K.Dziechciarz R.Staroszyński, M.Drabek, K.Cupiał, D.Giszter, M.Śliwa, H.Matracki, J.Szczęch. Trenerzy-mgr Mariusz Kołton, mgr Jan Macherzyński.
Wymiana Młodzieży Polsko-Litewskiej
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego chętni wyjechać na Litwę i zainteresowani udziałem w projekcie,,Ćwicz ciało i umysł-nauka i sport" proszeni są o zgłoszenie się do koordynatora projektu - mgr Beaty Kity (biblioteka szkolna).
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów podczas realizacji zadań ujętych w projekcie.
Jedziemy do Hiszpanii!!!

Erasmus + Kształcenie i szkolenia zawodowe to program, dzięki któremu osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe. Poprzedni program ,,Leonardo da Vinci'' cieszył się wśród młodzieży bardzo dużym zainteresowaniem (w sumie wyjechało już 60% uczniów Technikum – do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii), dlatego w 2015 roku został złożony kolejny wniosek pod tytułem „Mobilny uczeń – dobry pracownik”.
Okazał się on na tyle ciekawy i innowacyjny, że został rozpatrzony pozytywnie i szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 58880 Euro. Uczniowie wyjadą tym razem na praktyki do słonecznej Sevilli. Ponowny wybór Hiszpanii jako kraju, w którym młodzież będzie zdobywać nowe doświadczenia ,nie jest przypadkowy – uczniowie oprócz języka angielskiego uczą się również języka hiszpańskiego.
W projekcie weźmie udział 32 uczniów: 16 logistyków, którzy będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu obsługi portów i terminali i 16 informatyków, którzy będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności dotyczących projektowania i drukowania 3D.
Pierwsza grupa uczniów wyjedzie do Sevilli już jesienią. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w takich projektach, ponieważ udział w nich dostarcza im wiele satysfakcji, radości, a przede wszystkim poszerza ich kompetencje.


Popołudnie z informatyką
Uczniowie Zespołu Szkół w Porębie mają przyjemność zaprosić na „Popołudnie z informatyką”. W ramach spotkania będzie można poznać podstawowe tajniki dotyczące informatyki. Opowiemy o bezpiecznym poruszaniu się w sieci. Każdy będzie miał możliwość napisania ciekawych skryptów.
Gwarantujemy pełne ciekawostek popołudnie i dobrą zabawę.
Zaczynamy o godz. 16.00 - 14 maja 2015 r. (sala nr 13).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji