Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
Patronat nad Dniem Kariery Zawodowej objęli
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Śląski Kurator Oświaty
Starosta Powiatu Zawierciańskiego
Prezydent Miasta Zawiercie
Burmistrz Miasta Poręba
TVP Katowice

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

Bierzemy udział w konkursie

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Dzień Kariery Zawodowej.
27.03.2015r. z okazji Dnia Kariery Zawodowej gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli władz powiatu zawierciańskiego, przedsiębiorców z Poręby i Zawiercia, pracowników wyższych uczelni, doradców zawodowych oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego i będzińskiego. W części oficjalnej udział wzięli m.in.Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, Wicestarosta Konrad Knop, Wiceprezydent Zawiercia Łukasz Konarski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Jerzy Muc, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Rdest,Burmistrz Poręby Ryszard Spyra oraz przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia i dyrektorzy szkół. Przedstawiono zmiany, jakie dokonały się w dziedzinie kształcenia zawodowego w ostatnich latach, aktualne sposoby uzyskania dodatkowych kwalifikacji zawodowych np. na kursach kwalifikacyjnych, dyskutowano o perspektywach zatrudnienia na naszym terenie oraz dostosowaniu edukacji szkolnej do oczekiwań pracodawców.Naczelnik Wydziału Edukacji Jerzy Muc oraz Maria Milejska z Zarządu Powiatu Zawierciańskiego wręczyli certyfikaty Europass Mobility kolejnej grupie uczniów, którzy ukończyli praktykę zawodową w Hiszpanii. Młodzież uczestniczyła w warsztatach na temat planowania kariery zawodowej, konsultacjach z doradcą zawodowym. Można było wykonać testy na rozpoznawanie stylów uczenia się, doświadczenia chemiczne,wziąć udział w zajęciach językowych, nauczyć się rozpoznawać fałszywe pieniądze lub obserwować zjawiska optyczne. Wiele zajęć prowadzili sami uczniowie Technikum im. M. Kopernika np. bezpieczeństwo w sieci, grafika HTML, mapping, pomiary. Zainteresowani mogli obejrzeć pokaz robotów, efekty drukowania w 3D, zdobyć informacje o studiach na wyższych uczelniach. Przedsiębiorcy, właściciele firm dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie dziękujemy panu Ryszardowi Mizerze z firmy Probud nie tylko za cenne uwagi, ale także za wsparcie finansowe imprezy.
Wizyta w Górze Włodowskiej
W dniach od 08.11.2014 do 20.02.2015 uczniowie z klasy Ic w składzie: Sandra Skurczyńska, Monika Borówka, Mateusz Jagusiński, Jakub Zalejski oraz Jakub August zorganizowali zbiórkę ubrań, słodyczy i zabawek dla dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Młodzież z Zespołu Szkół w Porębie okazała się bardzo hojna i dzięki nim udało się uzbierać sporo rzeczy.
11.03.2015 wraz z Panią mgr Krystyną Rok uczniowie zawieźli zebrane dary do Ośrodka. Dzieci bardzo się ucieszyły, a pracownicy byli mili, uprzejmi i wdzięczni. Po krótkiej zabawie wróciliśmy do szkoły.
Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości
W związku z Ogólnopolskim Dniem Przedsiębiorczości dwóch uczniów drugiej klasy Technikum w zawodzie technik logistyk, Wiktor Pustuła i Damian Balawender, odbyło jednodniową praktykę w Raben Polska, jednej z największych firm logistycznych w naszym kraju.
Cała praktyka trwała trwała kilka godzin i w tym czasie uczniowie mogli zaobserwować, w jaki sposób wygląda zarządzanie transportem krajowym i międzynarodowym, praca w dziale obsługi klienta i przyjmowania zleceń oraz księgowość. Pod koniec dnia chłopcy mieli możliwość zaplanowania trasy oraz oszacowania kosztu transportu przesyłki drobnicowej.
Cały dzień przebiegł w bardzo miłej atmosferze.
Niecodzienna lekcja - zaćmienie Słońca.
20 marca 2015r. uczestniczyliśmy wszyscy, uczniowie i nauczyciele, w niezwykłej lekcji, ok. godz.10 rozpoczęliśmy obserwację zaćmienia Słońca. W Polsce przesłonięciu uległo od 70 do 80% tarczy słonecznej, całkowite zaćmienie było widoczne tylko na północnym Atlantyku i Morzu Norweskim. Około godz.11 nawet bez bezpośredniego oglądania można było zauważyć lekkie przyciemnienie dziennego światła. Ciekawe, że zaćmienie Słońca przypadło akurat na początek astronomicznej wiosny. Następne takie zjawisko będzie można zobaczyć w Polsce dopiero za 11 lat, a zaćmienie całkowite w Polsce będzie widoczne w ...2135 roku!
Wycieczka do Krakowa.
18 marca 2015r. grupa uczniów z Technikum im. M. Kopernika w Porębie odwiedziła królewskie miasto Kraków. Zwiedzali Collegium Novum i Collegium Maius - Muzeum Historyczne Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w nim oglądali niezwykłe eksponaty, np.złote berła fundatorów Akademii Krakowskiej,akty erekcyjne Uniwersytetu, instrumenty astronomiczne datowane
na X wiek, gabinety krakowskich profesorów i główną aulę, używaną od 650 lat do dzisiaj przy oficjalnych uroczystościach. Można było zobaczyć dokument potwierdzający zaliczenie naszego patrona,Mikołaja Kopernika, w poczet studentów oraz spacerować w salach, w których uczył się 500 lat temu! Muzeum posiada również dary wybitnych osobistości, zarówno dawnych szlacheckich rodów Rzeczpospolitej, jak i bardziej współczesne, np. fortepian Fryderyka Chopina, statuetkę Oscara Andrzeja Wajdy, medal noblowski Wisławy Szymborskiej, czy złoty medal olimpijski Roberta Korzeniowskiego. Równie ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie galerii malarstwa XIXw. w Muzeum Narodowym w Sukiennicach, choć wieść niesie,że nie mniej niż gigantyczne dzieła mistrza Jana Matejki zwiedzających urzekł klimatem obraz Kuszenie św.Antoniego. Ukoronowaniem wycieczki było oglądanie spektaklu Mayday wg sztuki Raya Cooneya w Teatrze Bagatela. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie, historia londyńskiego taksówkarza porwała widzów szalonym tempem, a dobra muzyka,świetna gra aktorów i zabawna akcja sprawiły, że nie sposób było opanować śmiechu. Wycieczkę do Krakowa zorganizowała mgr Edyta Borówka.Wśród uczestników dało się słyszeć głosy, że były to najlepiej wydane pieniądze na wycieczkę szkolną ever!
Kolejny KANGUR w naszej szkole.
19 marca 2015r. to data znana miłośnikom matematyki - termin konkursu Kangur Matematyczny. Aż 20% uczniów naszej szkoły nosiło się z zamiarem przystąpienia do konkursu. Jest on organizowany dla szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: Junior i Student. Tym razem zadania były i łatwe, jak o kostce do gry lub diagramach - i trudne - jak o Gerwazym i Protazym, zawsze jednak rozwiązywanie konkursowych łamigłówek przenosi uczestników na inny poziom świadomości matematycznej ;)
Konkurs Eko-planeta.
Dzień Matematyki

12 marca Dzień Matematyki w Zespole Szkół w Porębie
(pod patronatem MEN)

Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
wejdź na www.e-math.pl/matma/Turniej_Matematyczny_2015.ppsx

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji