Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Wzorowa łazienka
W odpowiedzi na apel Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie nasza szkoła włączyła się do wsparcia konkursu organizowanego przez Domestosa. Część środków ze sprzedaży produktów marki Domestos zostanie przekazana na sfinansowanie nagród w postaci odnowy toalet w trzech szkołach podstawowych, które zbiorą największą liczbę głosów. Wzorując się na nadesłanych przez dzieci pomysłach, stworzą unikalne projekty wzorowych łazienek.

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Domestos. Bardzo prosimy o zagłosowanie na szkołę pod adresem : Wzorowa łazienka
Należy:

 • wejść w zakładkę „galerie”
 • znajdź galerie swojej szkoły
 • wypełnij województwo, miejscowość, nazwę szkoły, adres e-mail
 • odbierz pocztę
 • kliknij link aktywacyjny

Prosimy wszystkich uczniów o głosowanie!
Z góry serdecznie dziękujemy!!!


Wzorową łazienkę mieć chcemy
Więc od rana głosujemy
Tata z mamą, siostra z bratem
Burmistrz z radnym i sąsiadem
Wspólnie walczą i klikają
Szkołę naszą tym wspierają
Bo im więcej nas głosuje
Szkoła szybciej awansuje
I łazienkę wygrać może
Modną, ładną i w kolorze
Do roboty moi mili
Pora byśmy się sprawdzili


Zaczynamy przygotowania do matury!
Matura'2015 wzbudza wiele emocji z powodu zreformowanej podstawy programowej. W maju zostanie po raz pierwszy przeprowadzony egzamin w zmienionej formie i treści. Największe innowacje wprowadzono na egzaminie z języka polskiego, całkowicie inna jest formuła egzaminu ustnego(zamiast prezentacji na temat-rozwiązywanie wylosowanego zadania)oraz pisemnego(rozprawka interpretacyjna lub interpretacja tekstu poetyckiego).Z matematyki nie wprowadzono radykalnych zmian,poza tym,że większy nacisk położono na działania liczbowe. Uczniowie LO zdawali w poniedziałek część pisemną z języka polskiego, natomiast wciąż trwają próbne egzaminy ustne. Dzisiaj przyszli abiturienci piszą egzamin z matematyki. Do matury próbnej wykorzystano materiały i arkusze przygotowane przez wydawnictwo WSiP. Podobne próbne testy będą się odbywały w naszej szkole co miesiąc, zarówno uczniowie jak i nauczyciele są zdeterminowani, by dobrze przygotować się do majowych egzaminów. Oczywiście uczniowie technikum, którzy zdają maturę w dotychczasowej wersji, będą mieli także próbne egzaminy (opracowane przez wydawnictwo Operon) w nadchodzącym miesiącu.
Informatycy klasy 1a w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
22 października przeżyliśmy niebywałą podróż w czasie. To wszystko mogliśmy przeżyć w jedynym w Polsce Muzeum poświęconemu historii komputerów i informatyki w Katowicach. Zwiedzanie Muzeum składało się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy bardzo interesującego i pouczającego wykładu prowadzonego przez wybitnego wykładowcę Zbigniewa Rudnickiego pt. "Od Abakusa i liczydła do smartfona, notebooka i transmisji cyfrowej”. Dzięki temu mogliśmy "dotknąć" bitów i bajtów, oraz przekonać się że smartfon, a właściwie jego procesor kiedyś był olbrzymią szafą do której transportu trzeba było pracy kilku ludzi i samochodu dostawczego i nie dało się schować go w kieszeni. Następnie przeszliśmy do ekspozycji muzealnej gdzie mieliśmy okazje zapoznać się z dawnym sprzętem komputerowym. Dyrektor Muzeum Krzysztof Chwałowski z pasją opowiadał o działalności tego ośrodka. Wśród zbiorów muzeum znajduje się m.in. sprzęt marek Commodore, IBM, Atari i Apple, a także efekty pracy „polskiej myśli technicznej” – np. elementy komputera Odra, czy komputer Com Pan 16. Po obejrzeniu i wysłuchaniu historii eksponatów nastąpiła najatrakcyjniejsza część wycieczki – mogliśmy bowiem użyć osobiście dawnego sprzętu. Każdy z nas miał okazję zagrać w dawne klasyki gier komputerowych, które były używane w czasach kiedy nasi rodzice byli dziećmi. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nas jako przyszłych informatyków. Informatyka rozwija się tak bardzo szybko i dobrze jest „dotknąć” sprzętu, którego czasy świetności minęły wraz z ubiegłym wiekiem. To doświadczenie pozwala nam dostrzec, jak w tak krótkim czasie zmieniła się komputeryzacja i jakie nas informatyków czekają wyzwania w przyszłości. Historia Komputerów i Informatyki to bogactwo wiedzy, w którą warto się zagłębić.
Świetne wyniki "Naszych" w biegach przełajowych!
17.10.2014r. - to dzień, który należy koniecznie zapisać w szkolnej kronice, ponieważ reprezentacja naszej szkoły pod kierunkiem trenera mgr Mariusza Kołtona kolejny raz odniosła sportowy sukces o dużym zasięgu. W Łazach odbyły się mistrzostwa powiatu i rejonu w sztafetowych biegach przełajowych.Na start zgłosiło się 8 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i 12 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców. Trasa licząca dla dziewcząt 800m, dla chłopców 1600m przebiegała w trudnym,zalesionym terenie w pobliżu zbiornika wodnego.
Aura nie rozpieszczała biegaczy, warunki pogodowe nie były najlepsze, ale ostateczne wyniki okazały się dla nas znakomite. W kategorii dziewcząt reprezentowały nas:Joanna Pękala, Klaudia Małota, Dagmara Wasilewska,Karina Kotnis,Klaudia Skwara,Ola Szczerba, Jasmin Rauk, zdobywając absolutny prymat w powiecie - I miejsce, a II miejsce w rejonie. Był to pierwszy od 15 lat start naszej żeńskiej ekipy w przełajach i od razu taki sukces!
W kategorii chłopców drużyna w składzie:Damian Adamiecki, Radosław Staroszyński, Paweł Spyra, Maciej Otręba, Piotr Lis, Karol Cupiał zdobyła podium z wynikiem II miejsce w powiecie i II miejsce w rejonie. Dziękujemy Wam za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły.
Turniej Tenisa Stołowego-rozstrzygnięty!
W dniach 15-16 października 2014r. w naszym "Koperniku" odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Głównym pomysłodawcą turnieju i sponsorem nagród (medale dla zwycięzców i dyplomy) był mgr Mariusz Kołton. Nieoceniony pan Profesor zauważył, że po zakupie sprzętu do tenisa stołowego ta dyscyplina stała się niezwykle popularna w naszej szkole.
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015:
  1.Wirginia Kołodziejczyk kl.III c
  2.Joanna Pękala kl.IIIc
  3.Jasmin Rauk- kl.Ic

W kolejnym dniu zawodów na placu boju stawili się chłopcy. Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców w roku szkolnym 2014/2015:
  1. Damian Adamiecki kl.IIIc
  2. Dominik Giszter kl.IIa
  3. Sebastian Cichoń kl. IVa.

Na zakończenie turnieju pani dyrektor mgr Beata Mędrecka-Bańka wręczyła zwycięzcom medale oraz dyplomy.
Gratulujemy zapału i pasji wszystkim uczestnikom i życzymy wygranych w kolejnych zawodach.
Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej,ustanowiony na pamiątkę powołania pierwszego w oświeceniowej Rzeczpospolitej ministerstwa edukacji (KEN), zwany potocznie Dniem Nauczyciela, obchodziliśmy w naszej szkole niezwykle uroczyście. Składano życzenia, gratulacje i podziękowania, przemawiała pani Dyrektor i zaproszeni goście, jak co roku,niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali nagrody. Program artystyczny z okazji święta przygotowali aktorsko i muzycznie uzdolnieni uczniowie pod kierunkiem mgr E. Borówki. Obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami scenicznej prezentacji uczniowie: Klementyna Bryła, Sebastian Cichoń, Kasia Pańczyk, Kasia Chwalba, Karina Kotnis, Natalia Kołton, Kasia Stańczak, Weronika Żuk, Kinga Mizera, Maciek Drej, Bartek Filipek, Karol Cupiał, Rafał Grędziak, Maciek Otręba, Mateusz Ostaszewski, Oskar Krawczyk, Agnieszka Piltz - zaprezentowali ciekawą, muzyczną lekcję matematyki, języka polskiego,a nade wszystko roztańczoną zumbą przerwę.
filmik z Dnia Edukacji Narodowej
Laureatki stypendium.
Wiadomość z ostatniej chwili: w bieżącym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole trafi w ręce dwóch uczennic:Nikol Sieradzkiej z kl. IIc Liceum Ogólnokształcącego oraz Igi Tokarskiej z kl. IIa Technikum w zawodzie logistyk. Stypendia otrzymują szczególnie uzdolnieni uczniowie z najlepszymi wynikami w szkole i osiągający sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Ponadto Iga Tokarska otrzymała także, fundowane dla najlepszych uczniów w powiecie, Stypendium Starosty Powiatu Zawierciańskiego, podobnie jak Klaudia Pocztawska z klasy IIc. Naszym najlepszym z najlepszych serdecznie gratulujemy wyników i nagród.
IX Międzynarodowy Konkurs Informatyczny
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Liceum i Technikum.
Zapisy do dnia 20 października 2014r. u mgr inż. Elżbiety Pustułki lub mgr inż. Joanny Wojdas

Regulamin konkursu
Zasady

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji