Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Wyprawka szkolna 2014/2015
W roku szkolnym 2014/2015 będzie kontynuowany program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Do pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach będą uprawnieni m. in. uczniowie uczęszczający do klasy III szkoły ponadgimnazjalnej: liceum ogólnokształcącego lub technikum.
Pomocy udziela się uczniom, pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto. W szczególnych przypadkach dyrektor szkoły może podjąć decyzję o przyznaniu dofinansowania uczniom, których rodziny nie spełniają kryteriów finansowych.

Wysokość dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 będzie wynosić:
  • dla uczniów klasy III szkoły ponadgimnazjalnej (liceum ogólnokształcącego i technikum) – do kwoty 445 zł.

Wnioski o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna" należy złożyć u pedagoga szkolnego, w terminie wyznaczanym przez Burmistrza Miasta. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach.

Szczegółowe informacje
Remont kompleksowy szkoły.
W drugiej połowie sierpnia rozpoczął się remont kompleksowy Zespołu Szkół w Porębie. Decyzją organu prowadzącego - powiatu zawierciańskiego-remont zaplanowany na lata 2014/2015 finansowany jest ze środków własnych powiatu oraz funduszy unijnych. Zaplanowano odwodnienie, termomodernizację, wymianę okien i przebudowę głównego wejścia. Tymczasowo i do odwołania wejście do budynku szkoły znajduje się od strony sali gimnastycznej (naprzeciw dawnego hotelu). Przepraszamy za utrudnienia, zwłaszcza uczniowie i nauczyciele w zbliżającym się roku szkolnym powinni się uzbroić w cierpliwość, ale za to nasza szkoła stanie się bardziej funkcjonalna, no i jak wypięknieje... :)
Zakończenie roku szkolnego.
Minął kolejny rok szkolny, pożegnaliśmy go uroczyście w piątek 27 czerwca. Wręczono świadectwa, nagrody, listy gratulacyjne dla rodziców, statuetki dla naszych wybitnych sportowców, którzy rozsławili naszą szkołę w całym województwie. Uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych realizowanych w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii z klasy II i III technikum otrzymali certyfikaty Europass Mobility. Pożegnaliśmy także uroczyście księdza Pawła Kulasiewicza,"trzeciego wuefistę" w szkole,nauczyciela religii z zamiłowaniem do futbolu, który trenował drużynę najlepszych piłkarzy w powiecie
i w czołówce województwa spośród szkół ponadgimnazjalnych. Przed nami wakacje, czas zasłużonego odpoczynku, aby nabrać sił przed wyzwaniami, które czekają za dwa miesiące, w nowym roku szkolnym.Do zobaczenia :)
Wicemistrzostwo naszej drużyny w Zagłębiowskim Mundialu.
25.06.2014r. na stadionie Sarmacja w Będzinie rozegrano finał Mundialu Zagłębiowskiego. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce. W pierwszym meczu pokonali uczniów z TZN w Dąbrowie Górniczej 4:3 w rzutach karnych. W finale ulegli ZSE z Będzina 1:2, strzelec bramki-Damian Adamiecki.
I tym razem uczestnicy Mundialu zmagali się w warunkach ekstremalnych-poprzednio w wielkim upale, wczoraj-w strugach deszczu. Przypominamy krótki filmik z poprzednich spotkań: youtube.com/watch?v=2O2Y1pU9t8w
Niezaprzeczalnie jest to kolejny wielki sukces w historii naszego szkolnego futbolu, a zawdzięczamy go drużynie, grającej w składzie: M. Maciejewski(goalkeeper), K. Dziechciarz, D. Adamiecki (kapitan), P. Tragarz, R. Staroszyński, P. Lis,
M. Drabek, M. Otręba, J. Szczęch, S. Cichoń, P. Dybul, S. Drabek, P. Spyra. Trenerzy: ks. mgr P. Kulasiewicz,
mgr J. Macherzyński, mgr M. Kołton
.
Panowie - za wszystkie emocje, których dostarczyliście nam w tym roku szkolnym: DZIĘ-KU-JE-MY!
Sukcesy wokalistek z ZS Poręba!
W ostatni weekend obchodzono uroczyście Dni Poręby, a w trakcie obchodów nagrodzono laureatów przeprowadzonego wcześniej/5 czerwca 2014r./XIX Przeglądu Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej. Aleksandra Turuń /kl.Ic/ zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, Katarzyna Chwalba/kl.Ic/ zdobyła Grand Prix Przeglądu. Składamy uznanie dla talentu wokalistek i - ponieważ są dopiero w pierwszej klasie - trzymamy kciuki za przyszłe występy.
Julian Tuwim-poeta dla dzieci i dorosłych :)
W piątek 13.06.2014r. uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny o Julianie Tuwimie.
Informacje biograficzne przedstawiono w formie wywiadu z poetą, prezentowano wybrane utwory i znane adaptacje muzyczne wierszy, m.in. Cz. Niemena i G. Turnaua. Szczególną uwagę odbiorców zwróciła fenomenalna recytacja wiersza „Chrystus miasta” w wykonaniu Natalii Kołton, która zdobyła pierwsze miejsce w ostatnim konkursie recytatorskim. Scenariusz i przygotowanie przedstawienia-mgr Ewa Skulimowska.
Zwycięstwo w Zagłębiowskim Mundialu!
Naszym piłkarzom niestraszne wielkie upały, grają jak natchnieni!
11.06.2014r. rozegrano w Jaworznie półfinał wojewódzki w piłce nożnej 11-osobowej w ramach Zagłębiowskiego Mundialu’2014
zorganizowanego pod patronatem prezydenta miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz prezesa Stowarzyszenia Dom Europejski, byłego ministra gospodarki RP, Andrzeja Szarawarskiego.
Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym, reprezentanci naszej szkoły pokonali dwie drużyny z ZS nr 2 i ZS nr 6 z Jaworzna i zdobyli pierwsze miejsce. Gratulacje dla zawodników i trenerów, dziękujemy za kolejny puchar:) Poniżej: link do filmu z półfinałów.
youtube.com/watch?v=2O2Y1pU9t8w

II POWIATOWY FESTIWAL EKOLOGICZNY.
W dniu 03.06.2014r. już po raz drugi odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs "Żyj zgodnie z naturą”.Głównym celem Konkursu jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, braku ruchu związane z udogodnieniami cywilizacyjnymi we współczesnym świecie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Laureatami konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie.


Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji