Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Świetne wyniki "Naszych" w biegach przełajowych!
17.10.2014r. - to dzień, który należy koniecznie zapisać w szkolnej kronice, ponieważ reprezentacja naszej szkoły pod kierunkiem trenera mgr Mariusza Kołtona kolejny raz odniosła sportowy sukces o dużym zasięgu. W Łazach odbyły się mistrzostwa powiatu i rejonu w sztafetowych biegach przełajowych.Na start zgłosiło się 8 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i 12 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców. Trasa licząca dla dziewcząt 800m, dla chłopców 1600m przebiegała w trudnym,zalesionym terenie w pobliżu zbiornika wodnego.
Aura nie rozpieszczała biegaczy, warunki pogodowe nie były najlepsze, ale ostateczne wyniki okazały się dla nas znakomite. W kategorii dziewcząt reprezentowały nas:Joanna Pękala, Klaudia Małota, Dagmara Wasilewska,Karina Kotnis,Klaudia Skwara,Ola Szczerba, Jasmin Rauk, zdobywając absolutny prymat w powiecie - I miejsce, a II miejsce w rejonie. Był to pierwszy od 15 lat start naszej żeńskiej ekipy w przełajach i od razu taki sukces!
W kategorii chłopców drużyna w składzie:Damian Adamiecki, Radosław Staroszyński, Paweł Spyra, Maciej Otręba, Piotr Lis, Karol Cupiał zdobyła podium z wynikiem II miejsce w powiecie i II miejsce w rejonie. Dziękujemy Wam za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły.
Turniej Tenisa Stołowego-rozstrzygnięty!
W dniach 15-16 października 2014r. w naszym "Koperniku" odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Głównym pomysłodawcą turnieju i sponsorem nagród (medale dla zwycięzców i dyplomy) był mgr Mariusz Kołton. Nieoceniony pan Profesor zauważył, że po zakupie sprzętu do tenisa stołowego ta dyscyplina stała się niezwykle popularna w naszej szkole.
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015:
  1.Wirginia Kołodziejczyk kl.III c
  2.Joanna Pękala kl.IIIc
  3.Jasmin Rauk- kl.Ic

W kolejnym dniu zawodów na placu boju stawili się chłopcy. Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców w roku szkolnym 2014/2015:
  1. Damian Adamiecki kl.IIIc
  2. Dominik Giszter kl.IIa
  3. Sebastian Cichoń kl. IVa.

Na zakończenie turnieju pani dyrektor mgr Beata Mędrecka-Bańka wręczyła zwycięzcom medale oraz dyplomy.
Gratulujemy zapału i pasji wszystkim uczestnikom i życzymy wygranych w kolejnych zawodach.
Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej,ustanowiony na pamiątkę powołania pierwszego w oświeceniowej Rzeczpospolitej ministerstwa edukacji (KEN), zwany potocznie Dniem Nauczyciela, obchodziliśmy w naszej szkole niezwykle uroczyście. Składano życzenia, gratulacje i podziękowania, przemawiała pani Dyrektor i zaproszeni goście, jak co roku,niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali nagrody. Program artystyczny z okazji święta przygotowali aktorsko i muzycznie uzdolnieni uczniowie pod kierunkiem mgr E. Borówki. Obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami scenicznej prezentacji uczniowie: Klementyna Bryła, Sebastian Cichoń, Kasia Pańczyk, Kasia Chwalba, Karina Kotnis, Natalia Kołton, Kasia Stańczak, Weronika Żuk, Kinga Mizera, Maciek Drej, Bartek Filipek, Karol Cupiał, Rafał Grędziak, Maciek Otręba, Mateusz Ostaszewski, Oskar Krawczyk, Agnieszka Piltz - zaprezentowali ciekawą, muzyczną lekcję matematyki, języka polskiego,a nade wszystko roztańczoną zumbą przerwę.
filmik z Dnia Edukacji Narodowej
Laureatki stypendium.
Wiadomość z ostatniej chwili: w bieżącym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole trafi w ręce dwóch uczennic:Nikol Sieradzkiej z kl. IIc Liceum Ogólnokształcącego oraz Igi Tokarskiej z kl. IIa Technikum w zawodzie logistyk. Stypendia otrzymują szczególnie uzdolnieni uczniowie z najlepszymi wynikami w szkole i osiągający sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Ponadto Iga Tokarska otrzymała także, fundowane dla najlepszych uczniów w powiecie, Stypendium Starosty Powiatu Zawierciańskiego, podobnie jak Klaudia Pocztawska z klasy IIc. Naszym najlepszym z najlepszych serdecznie gratulujemy wyników i nagród.
IX Międzynarodowy Konkurs Informatyczny
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Liceum i Technikum.
Zapisy do dnia 20 października 2014r. u mgr inż. Elżbiety Pustułki lub mgr inż. Joanny Wojdas

Regulamin konkursu
Zasady
VII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady logistycznej
Do udziału w I etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zgłosiło się 12 uczestników z Technikum im. M. Kopernika w Porębie
Pierwszy etap odbędzie się w piątek, 10 października o godz. 11.00.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem olimpiady zawartymi w Informatorze VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Tematem przewodnim olimpiady są zapasy.

Patronat VII edycji: Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Opiekun olimpiady w szkole: mgr Agnieszka Andrzejewska

Życzymy powodzenia!!

Przygotowania do 2. tury praktyk zagranicznych
Już za miesiąc, 9 listopada 2014r., druga grupa uczestników projektu "Praktyczna wiedza źródłem sukcesu" wyjedzie na dwa tygodnie praktyk zawodowych w hiszpańskiej Ubedzie,
Dlatego też 26 września cała szesnastka rozpoczęła intensywne przygotowania do wyjazdu.
Na zajęciach językowo-kulturowych z mgr Krzysztofem Bialikiem młodzież poznaje kulturę i zwyczaje tego przepięknego regionu, jakim jest Andaluzja. Natomiast celem zajęć pedagogicznych, które prowadzi mgr Małgorzata Olasek jest zintegrowanie grupy oraz sposoby radzenia sobie ze stresem w nowym środowisku.

Dla przypomnienia: projekt jest w całości sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej, a jego uczestnikami są uczniowie II, III i IV Technikum im. Mikołaja Kopernika w zawodach technik informatyk i technik logistyk.
Wycieczka do Huty Szkła-wspomnienia uczestnika.
We wtorek, 30.09.2014r. zwiedzaliśmy zabytkową Hutę Szkła w Zawierciu, wyjechaliśmy z Poręby ok. 8.45, na miejscu czekał na nas przewodnik. Usłyszeliśmy historię huty i poznaliśmy technologię produkcji szkła dmuchanego i prasowanego. Największe wrażenie zrobili na nas hutnicy, pracujący przy szkle dmuchanym, z niedowierzaniem obserwowałem trudny proces formowania szklanki tworzonej na moich oczach z płynnej masy szklanej przez dmuchanie w ustnik. Widzieliśmy też maszyny formujące masę w dowolny szklany produkt,zdobiący go lub usuwający uszkodzony produkt z taśmociągu. Kolejny etap to ręczne zdobienie i szlifowanie szkła, które wymaga dużej sprawności i ostrożności-próbowaliśmy pracy na takich stanowiskach. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy muzeum huty, w którym wystawiono zdumiewające, zabytkowe przedmioty szklane z wymyślnymi i skomplikowanymi wzorami. W wycieczce uczestniczyła klasa IIa oraz uczniowie z Gimnazjum im. S. Staszica w Porębie. Po zwiedzaniu wręczyliśmy przewodnikowi symbolicznego kwiatka za "piękną podróż w tworzeniu, formowaniu i zdobieniu szkła".

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji