Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
IDĄ ŚWIĘTA...
W miłym towarzystwie czas prędko upływa...dopiero zaczynaliśmy rok szkolny,tańczyliśmy zumbę, graliśmy w piłkę, jeździliśmy na wycieczki, pisaliśmy konkursy i egzaminy, a tu już przyszedł czas świątecznych życzeń i jak zwykle spotkaliśmy się wszyscy w szkolnym gronie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Samorząd szkolny ogłosił konkurs na dekorację sali, jury, trzeba przyznać, miało twardy orzech do zgryzienia, wszyscy wyjątkowo pięknie udekorowali sale lekcyjne w tym roku, jednak "najświąteczniej" spisali się uczniowie klasy IA, drugie miejsce - uczniowie z IIIA i trzecie - uczniowie z IIIC. W sympatycznej atmosferze minął ten dzień, z sali nr 1 dobiegało gromkie kolędowanie,zapach pierogów snujący się z sali nr 12 powalał na kolana, a klimacik w siódemce-jak zwykle podnosił radosny nastrój.
Święta dlatego w takiej u nas cenie,
Że są nieliczne w różnych dni bezliku,
Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie,
Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.

William Szekspir

Zatem wszystkim - Uczniom, Nauczycielom, Pani Dyrektor, Pracownikom Szkoły,Absolwentom,których zawsze mamy w pamięci oraz nieocenionym Rodzicom- życzymy pogodnych świąt zimowych i spełnienia marzeń w nadchodzącym-2015 roku.
Nagrody dla najlepszych informatyków i logistyków.Rozstrzygnięcie konkursu "Bitwa na bity"!
W dniu dzisiejszym o 10.45 uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym dotychczasowe działania i aktywność uczniów w różnych dziedzinach w bieżącym roku szkolnym. Pani dyrektor B. Mędrecka-Bańka przedstawiła podejmowane przez szkołę programy naukowe, profilaktyczne,zrelacjonowała osiągnięcia uczniów w zawodach, konkursach i olimpiadach, podziękowała za udział w wycieczkach edukacyjnych i imprezach kulturalnych. O wielu sukcesach, w tym przede wszystkim, sportowych na szczeblu powiatu pisaliśmy już wcześniej, tym razem wyróżnieni zostali uczniowie w drugim etapie prestiżowej Olimpiady Logistycznej - I. Tokarska, D. Balawender, W. Pustuła (kl.IIa).
Rozstrzygnięty został także konkurs "Bitwa na bity". Wyniki przedstawiła oficjalnie mgr inż. E. Pustułka,organizatorka konkursu. Najlepsi informatycy w naszej szkole to: (prezentowani w kolejności wyróżnień) D. Kasprzak, K. Skupień,
K. Małka,(kl. II) W. Mońka, D. Kula,(kl.III) M. Glinka, B. Stępień,(kl.II) P. Kita, B. Olender(kl. I)
Podziwiamy i gratulujemy :-)
Na zdjęciach-przebieg konkursu "Bitwa na bity" oraz wyróżnieni na dzisiejszym apelu.
Próbna matura z CKE.
Od 15 grudnia 2014r. uczniowie klasy trzeciej kolejny raz trenują pisanie matury z obowiązkowych przedmiotów.

Tym razem arkusze przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie, czyli, można rzec, wyrocznia w sprawie matury'2015.

Dzisiaj od 9.00 przyszli maturzyści rozwiązywali zadania z matematyki.
Zwycięstwo w piłce siatkowej dziewcząt w fazie grupowej!
Koniec roku nastraja nas optymistycznie. Pewnie dlatego, że śniegu ani na lekarstwo, dziewczęta reprezentujące naszą szkołę postarały się o mikołajkowo-świąteczny prezent. 10 grudnia 2014 r. w Żarnowcu rozegrały pasjonujące spotkania z rywalkami z innych szkół w zawodach w piłce siatkowej. Były to rozgrywki grupowe, nasze znakomite zawodniczki stoczyły pojedynki z zespołami z Łaz i Żarnowca, a zwycięstwa dały nam wejście do półfinałów powiatu zawierciańskiego w piłce siatkowej dziewcząt.
Do drużyny ZS Poręba należą: Joanna Pękala, Klaudia Małota, Ola Szczerba, Dagmara Wasilewska, Sandra Nawrot, Sandra Skurczyńska, Klaudia Rogacka, Laura Dziechciarz. Drużynę do zawodów przygotowują mgr Mariusz Kołton i mgr Jan Macherzyński. Trzymamy kciuki za następne zwycięstwa!


Nagrody Prezesa Rady Ministrów

8.12.2014r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezesa Rady Ministrów za szczególne osiągnięcia w nauce

Laureatkami rywalizacji o najlepsze oceny zostały uczennice naszej szkoły: Iga Tokarska z klasy IIa Technikum oraz Nikol Sieradzka z klasy IIc Liceum.

Wszyscy jesteśmy dumni z wysokich wyników nauczania naszych uczennic

IV edycja Olimpiady Logistycznej.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu organizuje po raz czwarty olimpiadę adresowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, której celem jest poszerzenie wiedzy o logistyce oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów. Naszą szkołę reprezentuje 18 uczniów technikum w zawodzie logistyk, do finału trzeba pokonać trzy etapy.Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. studia w MWSLiT we Wrocławiu, wyjazd na międzynarodową konferencję, płatne staże w firmach np. Electrolux, Leoni Kabel Polska, FF Fracht. Trzymamy kciuki!
IV edycja Ligi Młodych Logistyków.
Uczniowie z klas II i IV technikum biorą udział w IV edycji Ligi Młodych Logistyków. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W konkursie uczestniczą dwa trzyosobowe zespoły: I - Daria Szwaja, Klementyna Bryła, Adrian Cholewka; II - Damian Balawender, Bartłomiej Jerzewski, Wiktor Pustuła. Konkurs LML to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa, która ma na celu pobudzić zainteresowanie młodzieży zagadnieniami logistyki. Życzymy sukcesu!
Wykłady dr Wojciecha Śmiei w naszej szkole.
Doktor filologii polskiej, literaturoznawca, podróżnik i reportażysta (reportaże z krajów Środkowej Europy, m.in. w "Polityce", "Dzienniku", autor m.in.pierwszego w Polsce przewodnika turystycznego o Mołdawii i Naddniestrzu)-

Wojciech Śmieja

-był naszym gościem w piątek, 5 grudnia 2014r. Wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach wygłosił dwa wykłady.Klasy drugie wysłuchały wykładu "Nie tylko słitfocie - czego można dowiedzieć się o Tobie z fotografii na profilu społecznościowym". Żyjemy w czasach lawinowego zalewu obrazem, współcześnie wszyscy staliśmy się twórcami i odbiorcami fotografii, dzięki spotkaniu z dr Śmieją poznaliśmy kulturoznawcze interpretacje współczesnych praktyk fotograficznych (selfie,awatar, zdjęcia w serwisie aukcyjnym). Dla klas pierwszych przewidziano wykład o manipulacji językowej i ćwiczenia praktyczne, polegające na samodzielnej ocenie tekstu będącego manipulacją w stosunku do ankietowanych osób. Wykład i ćwiczenia były niezmiernie interesujące, zwłaszcza że potem można było testować manipulację tekstem na nieświadomych kolegach.

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji