Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
Konsultacje dla uczniów i rodziców odbędą się we wtorek,
21 kwietnia 2015r. od godziny 17:00
ZAPRASZAMY!

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

Bierzemy udział w konkursie

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
"Sprawni jak żołnierze"? - TO MY!
16.04.2015r. w ZS w Porębie odbyły się zawody "Sprawni jak żołnierze" na szczeblu powiatu.Na start zgłosiło się 11 szkół w kategorii chłopców i 8 szkół w kategorii dziewcząt. Rywalizacja polegała na przebiegnięciu toru sprawnościowego i rzucie granatem do celu.
Klasyfikacja generalna chłopców:
1. ZS Poręba.
2. I LO Zawiercie
3. ZS im.H.Kołłątaja

Klasyfikacja generalna dziewcząt:
1. ZS Poręba
2. I LO Zawiercie ex aequo ZS im.H.Kołłątaja.
3. II LO Zawiercie

Skład zwycięskiej drużyny - D.Adamiecki, Ł.Pietras, K.Cupiał, O.Szczerba, J.Pękala, K.Małota. Opiekun:mgr M.Kołton. Sędziowie zawodów: mgr J.Macherzyński, mgr M.Kołton.Kolejny etap to zawody rejonowe, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej 25.05.2015r. Gratulacje!

Konkurs „11th Intelligent 2015 Ironman Creativity contest in Taiwan”
Konkurs ma celu sprawdzenie wiedzy uczniów zdobytej na przestrzeni lat, a także ich kreatywności i umiejętności przystosowania do zmieniających się warunków działania. Projekt skierowany jest do uczniów wywodzących się ze szkół o profilu technicznym, a także liceów ogólnokształcących, którzy potrafią wykorzystywać swoją wiedzę także w stopniu ponadprogramowym.Każda szkoła zainteresowana uczestnictwem w konkursie zobowiązana jest do zgłoszenia zespołu reprezentującego placówkę składającego się z 4 do 6 osób o zróżnicowanej znajomości dyscyplin naukowych. Zakres wiedzy obejmuje zarówno nauki ścisłe jak i humanistyczne. Każdy kraj może być reprezentowany wyłącznie przez jeden podmiot, który wybrany zostanie w procesie kwalifikacji. Językiem,którym uczestnicy porozumiewają się z organizatorem na poziomie przygotowawczym jest język angielski, a każdy zespół jest zobowiązany do wyłonienia ze swojego grona reprezentanta zespołu pełniącego funkcję techniczną. Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, a także w 50 % pokrywa koszty związane z transportem uczestników.Nagrody pieniężne wynoszą odpowiednio dla zajmowanego miejsca 4600$, 2500$ oraz 1500$.Termin zgłoszenia zespołu upływa 31 maja 2015 roku. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do Pani Dyrektor.
Nasi uczniowie testują zadania egzaminacyjne.
Nasza szkoła (liceum) od kilku miesięcy bierze udział w standaryzacji zadań maturalnych w ramach projektu "Budowa banków zadań", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Stale współpracujemy z CKE w Warszawie oraz OKE w Poznaniu. Ponadto, nasza szkoła (technikum) została wylosowana do standaryzacji zadań do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Udział w standaryzacji, czyli testowaniu zadań egzaminacyjnych służy ulepszeniu egzaminów zewnętrznych, jest także dodatkową okazją ćwiczenia zadań maturalnych dla uczniów naszej szkoły.
Oferta dla maturzystów.
Uniwersytet Śląski serdecznie zaprasza uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w projekcie pod nazwą: Nocne Powtórki Maturalne, które zostaną przeprowadzone w terminie 27-30 kwietnia br. To cykl wykładów prowadzonych przez kadrę naukową UŚ, obejmujących tematy wymagane na egzaminie maturalnym. To podsumowanie, które pozwoli na nieco inne niż w tradycyjnej szkole, bardziej ogólne spojrzenie na zagadnienia pojawiające się na maturze. Warsztaty odbędą się na wydziałach Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie, Katowicach oraz Sosnowcu. Zainteresowani zgłaszają się do północy 21 kwietnia przez stronę maturzysta.us.edu.pl
Kolejna edycja CEMS Chance-zapraszamy do udziału!
CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do ambitnych uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej, którzy pochodzą z małych miejscowości. Podczas 4-dniowego pobytu w Warszawie uczestnicy projektu biorą udział w serii warsztatów, szkoleń i spotkań z ludźmi sukcesu, w trakcie których poruszane są tematy takie jak analiza predyspozycji zawodowych, doskonalenie umiejętności miękkich, budowanie ścieżki kariery, czy klockonomia (warsztaty ekonomiczne).
Warsztaty w ramach CEMS Chance prowadzone są przez wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 15 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja. CEMS Chance VIII odbędzie się w dniach 12-15 maja 2015 roku. Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie projektu: www.cemschance.pl
Uwaga!Konkurs filmowy!
Zapraszamy do udziału w konkursie, który organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Zadaniem uczestnika jest nakręcić film,
przedstawiający życie widziane z perspektywy młodych mieszkańców miasta. Trzeba przedstawić punkt widzenia młodzieży, jak młodzież postrzega swoją miejscowość, szkołę, jakie jest ich środowisko, jakie są jego walory,szanse czy zagrożenia.Film może być dziełem zespołowym (max. 3 osoby), wykonanym dowolnym sprzętem multimedialnym. Termin projektu: do 30 października 2015r. Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe. Informacje - Video, ergo sum
Zgłoszenia - mgr E.Borówka.
Operacja dehejtyzacja
31 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły – Wiktor Mońka (klasa IIIa Technikum) i Sandra Skurczyńska (klasa Ic Liceum) zostali zaproszeni do Warszawy na finał konkursu „Operacja Dehejtyzacja”, w którym brali udział.
Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Internet bez nienawiści”, a głównym fundatorem nagród był Orange Polska. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych internetowych inicjatyw młodzieżowych przeciwstawiającą się hejtowi i mowie nienawiści.
Sandra i Wiktor przygotowali stronę internetową (http://cyberstalking.cba.pl), która ostatecznie zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych!
Przedsiębiorczy uczniowie.
09.04.2015r. uczniowie klasy IIa wykazali się niezwykłą inicjatywą-sfinalizowali projekt z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Cel zadania, które dostali do realizacji, to zorganizowanie akcji pro publico bono - dla pożytku publicznego. Grupa w składzie Damian Balawender, Wiktor Pustuła, Iga Tokarska, Oskar Mazur, Jakub Szczęch, Michał Glinka, Bartek Jerzewski i Dominik Kasprzak wykazała się kreatywnością i wysokimi umiejętnościami organizacyjnymi.Całe przedsięwzięcie przygotowano dla koleżanek i kolegów z młodszych klas, a jego główną ideą była prelekcja i ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji