Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Próbna matura z Operonem.
Rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne, dziś arkusz z języka polskiego rozwiązywali czwartoklasiści z technikum i licealiści (nowa formuła egzaminu). Próbna matura z Operonem potrwa aż do piątku: 26.11-egzamin z matematyki, 27.11-język obcy, 28.11-przedmioty dodatkowe. Egzamin rozpoczyna się codziennie o godz.9.00. Testowanie ma ogromny sens dla tych, którzy chcą przystąpić do prawdziwej matury w maju-można bowiem sprawdzić swoje możliwości, na przykład napisać test i rozprawkę lub wypracowanie jedno po drugim i nauczyć się gospodarowania czasem. Zwykle zachęcamy wszystkich uczniów klas programowo najwyższych do podejścia do egzaminu zwanego także egzaminem dojrzałości, ale ponieważ nie wszyscy poważnie o tym myślą, przypominamy, że zdawanie matury nie jest obowiązkowe, do czasu złożenia ostatecznej deklaracji można się jeszcze wycofać.
"Szlachetne zdrowie/nikt się nie dowie/jako smakujesz/aż się zepsujesz"
Nikt nie kwestionuje prawdziwości, niestety, słów fraszki "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego, można przeciwdziałać jednak "psuciu zdrowia",szczególnie po pouczającym szkoleniu, w którym uczniowie klas IC, IA i IIC brali udział
dn.18 listopada 2014 r. Szkolenie obejmowało kilka w niezwykle interesujących wykładów prowadzonych przez pracowników z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gliwicach, którzy gościli w ZS w Porębie. Celem spotkania znanego lekarza onkologa z młodzieżą naszej szkoły była profilaktyka chorób nowotworowych.
Uczniowie mogli wysłuchać wykładów o tematyce:
“Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka piersi” oraz “Instruktaż samobadania piersi” - spotkanie prowadziła mgr Alicja Dyla,pielęgniarka Centrum Onkologii. Pan doktor Piotr Wojcieszek z Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gliwicach wygłosił wykłady:“Rak szyjki macicy jako choroba przenoszona drogą płciową” oraz “Nie palę tytoniu, zagrożenia związane
z innymi czynnikami ryzyka chorób nowotworowych”. To arcyważne-jeśli chodzi o szanowanie swojego życia i zdrowia-przedsięwzięcie zorganizowała pani pedagog mgr Małgorzata Olasek.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Igrzyska wiedzy
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskich, zdalnych konkursach edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych "Igrzyska Wiedzy 2014" - Igrzyska Wiedzy 2014
Głównym celem konkursu "Igrzyska Wiedzy 2014" jest zwiększenie zainteresowania i motywacji uczniów w stosunku do danego przedmiotu. To nie olimpiada przedmiotowa, pytania konkursowe są zróżnicowane pod względem trudności, dlatego w konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, bez wyjątków.
Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł, jeśli uczestnika rejestruje nauczyciel, niezależnie od liczby konkursów do których przystępuje uczeń.
Płacąc za udział w konkursie, uczeń może wziąć udział w jednym, dwóch, trzech a nawet czterech konkursach "Igrzyska Wiedzy 2014".
Kolejne szkolenia w "Mam zawód-mam pracę w regionie".
W ramach projektu "Mam zawód-mam pracę w regionie" dn.14.11.2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach informatycznych w Katowicach. Warsztaty obejmowały wizytę studyjną w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz zajęcia w biurze usług komputerowych Komplex Katowice. Projekt "Mam zawód-mam pracę w regionie" daje młodym ludziom szansę na zdobycie kwalifikacji w różnych dziedzinach. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zrobili na przykład kurs na prawo jazdy, kurs operatora wózka widłowego i operatora koparki.
V FESTIWAL REGIONÓW.
13.XI.2014r. obchodziliśmy po raz piąty Narodowe Święto Niepodległości, przypominając jednocześnie o różnorodności regionów i bogactwie kulturowym naszej Rzeczpospolitej. W Festiwalu Regionów brali udział uczniowie wszystkich klas, prezentując wylosowany wcześniej obszar Polski, wiadomości na jego temat i dodatkowy "smaczek"- potrawy regionalne.Uczniowie ZS w Porębie rywalizowali w Festiwalu, starając się ugościć i zachęcić młodszych kolegów i koleżanki z gimnazjum do tak nietypowego rozwijania wiedzy o rozmaitych tradycjach naszego kraju. Zaszczycili nas uczniowie z gimnazjum nr 1 i 3 w Zawierciu, gimnazjum z Ogrodzieńca (opiekunowie sędziowali m.in w jury) gimnazjum z Poręby.Prezentowano na przykład: Beskidy-legendy z tego regionu, a z kuchni-kluski z pieczenią-klasa IC, Śląsk-historię regionu, chóralne wykonanie piosenki "Szła dzieweczka", z kulinariów-kluski śląskie i żurek-klasa IIC. Wielkopolska:prezentacja multimedialna o regionie i ciekawostki, muzyka ludowa z poznańskiego oraz eintopf i rogaliki świętomarcińskie-klasa IA. Mazury-historia regionu i zbiorowe wykonanie piosenki "Chłop z Mazur" oraz placki ziemniaczane i śledzie-klasa IVA. Mazowsze-tym razem zaprezentowano wyłącznie kulinaria-kluseczki z boczkiem, flaczki i wuzetkę-klasa IIIA. Region Toruński-historia regionu, a na przegryzienie-naleśniki i pierniczki-klasa IIA. Lubelszczyzna-historia regionu, a na przekąskę miejscowy forszmak i ciasto-klasa IIIC. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie pierwsze miejsce ex aequo klasa IA i IIC, drugie miejsce-klasa IVA, trzecie miejsce-klasa IC.
Było wychowawczo, smacznie i narodowo zarazem. Gratulacje i brawa dla wszystkich za udział i starania.
Ubeda - listopad 2014
W niedzielę, 9.11.2014r., druga grupa uczestników projektu "Praktyczna wiedza źródłem sukcesu" pod opieką mgr Ewy Drabek i mgr Krzysztofa Bialika wyruszyła do Ubedy w Hiszpanii, aby odbyć praktyki zawodowe.
Podróż rozpoczęli bardzo wcześnie, bo wyjeżdżali spod szkoły o 4:30 nad ranem, ale humory dopisywały. W Ubedzie spędzą najbliższe 2 tygodnie (do 22.11.) pracując w firmach informatycznych oraz logistycznych i zdobywając tym samym nowe doświadczenia (nie tylko zawodowe).
Popołudniami zwiedzają miasto oraz uczą się języka hiszpańskiego pod wodzą naszej opiekunki z ramienia Euromind, Paqui Valery.
Swoimi wrażeniami z pobytu w tym jakże malowniczym miasteczku, cała szesnastka dzieli się na założonym przez nich blogu znajdującym się pod adresem http://praktykiwhiszpani2014.blogspot.com.es/


Projekt CEMS Club Warszawa.
Dyrektor Zespołu Szkół w Porębie zachęca uczniów do udziału w projekcie CEMS Chance VII. Jest to projekt organizowany przez CEMS Club Warszawa, organizację działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa edycja odbędzie się w terminie 09-12.12.2014 r. w Warszawie.
Adresatami projektu są ambitni uczniowie klas III gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski,którzy mają utrudniony start w dorosłe życie. Organizatorzy stawiają sobie za cel pomoc uczestnikom w dokonaniu wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją, zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym, dzięki współpracy z doradcami zawodowymi będzie można dokonać próby oceny predyspozycji zawodowych. Udział w CEMS Chance VII jest nieodpłatny, uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu do Warszawy. Organizatorzy zapewniają 24-godzinną opiekę nad uczestnikami od momentu ich przyjazdu do Warszawy, nocleg w hostelu, wyżywienie i inne koszty związane z udziałem w projekcie. Uczestnicy są wyłaniani po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego na stronie internetowej projektu www.cemschance.pl w dniach 03-16.11.2014r.

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji