Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
Dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodach technik informatyk i technik logistyk są do odebrania w sekretariacie szkoły.
Gratulujemy wszystkim absolwentom!


Spotkania z rodzicqami odbędą się we wtorek, 21 czerwca 2016 o godzinie 17:00
Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za udział
w Dniach Otwartych

UWAGA - REKRUTACJA!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły pod adresem https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat Wszystkim gimnazjalistom oferujemy pomoc w rejestracji. Codziennie od godziny 8:00 do 15:30 członkowie Komisji Rekrutacyjnej udostępniają komputery, pomagają zarejestrować się na stronie i umożliwiają wydrukowanie podania.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kierunkiem technik lotniskowych służb operacyjnych do udziału w wycieczce na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach.
Termin wycieczki: 30 maja 2016 zbiórka pod Zespołem Szkół w Porębie, godzina 9:00.
Wymagane dokumenty: zgoda rodziców (Pobierz zgodę) oraz ważna legitymacja szkolna.
Zgodę oraz numer legitymacji należy dostarczyć do sekretariatu Zespołu Szkół w Porębie, ul. Zakładowa 1 42-480 PorębaRekrutacja na rok szkolny 2016/2017

https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 
REGULAMIN KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

W roku szkolnym 2015/2016 realizujemy projekt ERASMUS+, dzięki któremu młodzież z klas II, III i IV Technikum wyjedzie na bezpłatne praktyki zawodowe do Sevilli w Hiszpanii
MOBILNY UCZEŃ - DOBRY PRACOWNIK

Jesteśmy laureatami konkursu

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Debata Oksfordzka 2016
23 maja 2016 r. uczniowie kl. I c liceum: Monika Dudzińska, Ilia Górniak, Konrad Kazusek i Karol Marcisz brali udział w Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej. Zadaniem takiej debaty jest dyskusja nad tezą.
Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Tematem debaty były trzy tezy:
- Polska ze względu na sytuację demograficzną powinna otworzyć się na imigrantów z Bliskiego Wschodu;
- Antyislamizm jest dziś większym problemem niż antysemityzm;
- Powinno się zamykać kopalnie nierentowne.

W Turnieju Debat uczestniczyło 12 grup. Nasi wychowankowie poradzili sobie znakomicie.
Było to dla nich kolejne doświadczenie, ponieważ celem takiej debaty jest wymiana poglądów, kultura dyskutowania oraz dobrego przygotowania i konkretnych wypowiedzi.

Najlepsi w województwie
24 maja 2016r. w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie odbył się Finał Wojewódzki w Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”.
Do rywalizacji zgłosiły się 2 szkoły z Chorzowa, 2 szkoły z Żor, Katowic, Poręby.

Po całym dniu zmagań z granatem, strzelaniem, biegiem po lesie i udzielaniem pierwszej pomocy chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczyny I miejsce w Finale Wojewódzkim i będą reprezentować województwo śląskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 7-10 czerwca 2016r. w Dęblinie.

Skład drużyny: Aleks Rydzy, Konrad Kazusek, Karol Cupiał, Dagmara Wasilewska, Ola Szczerba, Daria Pałuchowska.
Trener: Mariusz Kołton


XXI Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej - Poręba 2016

20 maja uczennica kl. Ia technikum – Marta Bajor brała udział w przeglądzie artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Zaprezentowała utwór Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Konkurencja była duża, ale nasza wychowanka poradziła sobie znakomicie. Cieszymy się, że zainteresowanie kulturą muzyczną i śpiewem wśród młodzieży jest tak wielkie.

Sprawni jak żołnierze
16 maja 2016r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody rejonowe w dyscyplinie „Sprawni jak żołnierze”. Do rywalizacji zgłosiły się szkoły z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Jaworzna oraz Poręby.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: rzut granatem, bieg po torze sprawnościowym, pytania z pierwszej pomocy oraz strzelanie na strzelnicy.
Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w kategorii dziewcząt i 1 miejsce w kategorii chłopców. Oznacza to, że zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Chorzowie 24 maja 2016r.
Skład zwycięskiej drużyny: Dagmara Wasilewska, Ola Szczerba, Daria Pałuchowska, Aleks Rydzy, Konrad Kazusek, Karol Cupiał.
Trener: Mariusz Kołton
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wspomnienia z Sevilli
W dniach 10.04.2016-23.04.2016 grupa 16 uczniów Zespołu Szkół w Porębie brała udział w praktykach zawodowych w ramach projektu ERASMUS+ „Mobilny uczeń-dobry pracownik”.
Praktyki te odbywały się w Hiszpanii, w andaluzyjskiej Sevilli. Uczestnicy tego wyjazdu to uczniowie klas o profilu informatyk. Program pobytu był bardzo interesujący i kształcący. Obejmował intensywny kurs języka hiszpańskiego, a także kurs modelowania w 3D. Zajęcia z informatyki odbywały się w Zespole Szkół Zawodowych im. Świętej Rodziny (SAFA), pod okiem wybitnego specjalisty.
Przez około 6 godzin dziennie, przez 2 tygodnie uczniowie posługując się wyłącznie językiem angielskim, wykonywali swoje wirtualne projekty min. projekt samolotu, logo klubu sportowego, czy elementu amortyzatora samochodowego. Dzięki uprzejmości firmy HEXON, dzieła naszych podopiecznych zostały wydrukowane na profesjonalnych drukarkach 3D.
Oprócz wyczerpujących zajęć dydaktycznych uczniowie Zespołu Szkół w Porębie mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w Feria de Abril, wielkim andaluzyjskim Święcie Wiosny. Parada koni, śpiewające i tańczące, przebrane w ludowe stroje Hiszpanki to jedna z niewielu atrakcji Ferii.
Ponadto program wyjazdu pozwolił uczniom zetknąć się z kulturą, sztuką a także kuchnią hiszpańską a szczególności andaluzyjską. Każda wolna chwila była wykorzystywana na podziwianie niezwykłych zabytków położonej na brzegach rzeki Guadalquivir Sevilli. Niezwykłej urody gotycka Katedra, Mezquita Giralda, Park Maria Luisa, Królewskie Ogrody Alcazaru, Archiwum Indii, Fabryk Tytoniu, Plac Hiszpański to jedne z wieku miejsc, które nasza młodzież mogła zobaczyć i odwiedzić.
Po całym tygodniu wytężonej pracy uczestnicy praktyk zostali nagrodzeni całodzienną wycieczką do najstarszego miasta Hiszpanii, położonego nad Oceanem Atlantyckim, spokojnego i urokliwego Kadyksu. Tam też uczniowie mogli podziwiać egzotyczne parki, port a także wylegiwać się na żółtych piaskach słynnej plaży La Caleta.
Uczestnicy tego niezwykle interesującego projektu otrzymali bardzo ważne dla ich przyszłej kariery zawodowej, dyplomy potwierdzające ukończenie kursu języka hiszpańskiego, a także certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu programowania 3D – Europass Mobilność.
Wierzymy, że doświadczenia zdobyte podczas zarówno podróży ,pobytu jak i praktyk będą dla przyszłych pracodawców potwierdzeniem kreatywności i niezwykłych umiejętności naszych podopiecznych.
Ochrona przeciwpożarowa w procesach logistycznych i informatycznych
W dniu 13.05.2016 r. uczniowie klasy Ia Technikum w zawodzie technik informatyk i logistyk uczestniczyli w lekcji "Ochrona przeciwpożarowa w procesach logistycznych i informatycznych" wraz z opiekunami: mgr Agnieszką Andrzejewską oraz mgr inż. Elżbietą Pustułką.
Podczas zajęć, które odbyły się w OSP Poręba omówione zostały następujące zagadnienia:
1. Organizacja ochrony przeciwpożarowej w zakładzie pracy.
2. Prawne aspekty ochrony przeciwpożarowej
3. Podstawowa wiedza o pożarach
4. Przyczyny powstawania pożarów i sposoby działania w przypadku ich powstania.
Dodatkowo każdy uczestnik lekcji otrzymał od prowadzącego Prezesa OSP Dominika Pucka "Poradnik postępowania w przypadkach zagrożeń".
Następnie przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne, uczniowie zapoznali się z wyposażaniem wozów bojowych oraz wyposażeniem strażaka.
Dziękujemy Prezesowi OSP Panu Dominikowi Puckowi za bardzo ciekawą lekcję i ćwiczenia praktyczne

Zakończenie roku szkolnego maturzystów
29 kwietnia 2016r. uczniowie klas programowo najwyższych uroczyście ukończyli szkołę. Z tej okazji młodsi koledzy przygotowali program artystyczny.Były przemówienia, podziękowania, słowem - wiele wzruszeń. Odeszli ze szkoły uczniowie, sportowcy, wolontariusze, olimpijczycy,którzy przez lata działali na rzecz szkoły i lokalnego środowiska.
Wielu naszych wychowanków odbyło praktyki zawodowe w Ubedzie oraz Sevilli i otrzymało certyfikaty Europass Mobilność.
Dyplomy odebrali najlepsi uczniowie. Trójce uczniów z najwyższymi średnimi – Nikoli Sieradzkiej, Klaudii Pocztawskiej oraz Rafałowi Brzezińskiemu nagrody wręczyli Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Pan Cezary Barczyk, Skarbnik Powiatu Zawierciańskiego Pani Halina Mackiewicz oraz Radny Powiatu Zawierciańskiego Pan Tomasz Ślusarczyk.
Nagrody dla uczniów za szczególne osiągnięcia wręczył Burmistrz Miasta Poręby Pan Ryszard Spyra.
Wzruszający moment nastąpił podczas wręczania pamiątkowych medali sportowcom. Trener i nauczyciel mgr Mariusz Kołton pięknie przedstawił osiągnięcia swoich podopiecznych, którzy zdobywali laury zwycięstwa dla naszej szkoły.Wyróżnienie otrzymał wszechstronnie utalentowany Adrian Nowak. 
Gratulujemy osiągnięć, dziękujemy Wam za te wspólnie spędzone lata i trzymamy za Was kciuki na maturze! Powodzenia!

Dzień Otwarty
26 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla gimnazjalistów.
Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą naszej szkoły oraz zwiedzić każdy jej zakątek. Ponadto uczestniczyli w wielu atrakcjach zorganizowanych z tej okazji np. przeprowadzanie doświadczeń biologicznych i chemicznych, zaciskania kabla sieciowego, praca z drukarką trójwymiarową oraz udział m.in. w zajęciach: angielski na wesoło, hiszpański dla każdego, zabobony liczbowe, doradztwo zawodowe, turystyka na świecie.

Gościem specjalnym była Pani Joanna Czechowska z W-11,która zapoznała gimnazjalistów z tematyką dotyczącą kryminalistyki. Po wykładach uczniowie debatowali i omawiali zagadnienia związane z kryminalistyką i brali udział w warsztatach przygotowanych przez prowadzącą. W ramach współpracy z Politechniką Częstochowską zaprosiliśmy również przedstawicieli uczelni, którzy zaprezentowali pracę kotła parowego i przedstawili ofertę edukacyjną na rok akademicki 2016/2017.

Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w dniu otwartym, a jesteś zainteresowany wyborem naszej szkoły to zapraszamy do odwiedzin w każdy dzień nauki. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy za przybycie licznego grona gimnazjalistów i zapraszamy do klas pierwszych !!!

Czekamy właśnie na Ciebie.

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji