Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU.
16.09.2014r przeprowadzono powszechne wybory samorządowe - do Szkolnego Samorządu. Po zaciętej kampanii wyborczej przyszedł dzień głosowania na cztery kandydatki z klasy IIc. Ostatecznie dzisiaj na trzeciej godzinie lekcyjnej każdy uprawniony do głosowania określił swoją wolę, a Komisja Wyborcza z klasy IIIc przeliczyła wrzucone do urny karty do głosowania i okazało się, że przewodniczącą została Natalia Kołton(wybrana przeważającą liczbą głosów). Pozostali członkowie Samorządu to: Paulina Borówka - zastępca przewodniczącej, Karina Kotnis - skarbnik, Karolina Nowak - sekretarz. Jak widać życie kpi sobie z parytetów - po raz pierwszy w historii naszej szkoły mamy całkowicie żeński skład samorządu ;) Oczywiście składamy gratulacje nowym władzom :)
Ogłoszenie
OGŁOSZENIE!
Informujemy, że w bibliotece szkolnej do 30.09.2014r. trwa kiermasz podręczników używanych. Zapraszamy uczniów, którzy chcą sprzedać lub zakupić używane książki. Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz opatrzony proponowaną ceną za książkę. Zainteresowanych prosimy o przynoszenie książek do biblioteki w godzinach pracy bibliotekarzy.
Terminy zjazdów Szkół dla Dorosłych w I semestrze
Wyprawka szkolna 2014/2015
W roku szkolnym 2014/2015 będzie kontynuowany program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Do pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach będą uprawnieni m. in. uczniowie uczęszczający do klasy III szkoły ponadgimnazjalnej: liceum ogólnokształcącego lub technikum.
Pomocy udziela się uczniom, pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto. W szczególnych przypadkach dyrektor szkoły może podjąć decyzję o przyznaniu dofinansowania uczniom, których rodziny nie spełniają kryteriów finansowych.

Wysokość dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 będzie wynosić:
  • dla uczniów klasy III szkoły ponadgimnazjalnej (liceum ogólnokształcącego i technikum) – do kwoty 445 zł.

Wnioski o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna" należy złożyć u pedagoga szkolnego, w terminie wyznaczanym przez Burmistrza Miasta. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach.

Szczegółowe informacje
Remont kompleksowy szkoły.
W drugiej połowie sierpnia rozpoczął się remont kompleksowy Zespołu Szkół w Porębie. Decyzją organu prowadzącego - powiatu zawierciańskiego-remont zaplanowany na lata 2014/2015 finansowany jest ze środków własnych powiatu oraz funduszy unijnych. Zaplanowano odwodnienie, termomodernizację, wymianę okien i przebudowę głównego wejścia. Tymczasowo i do odwołania wejście do budynku szkoły znajduje się od strony sali gimnastycznej (naprzeciw dawnego hotelu). Przepraszamy za utrudnienia, zwłaszcza uczniowie i nauczyciele w zbliżającym się roku szkolnym powinni się uzbroić w cierpliwość, ale za to nasza szkoła stanie się bardziej funkcjonalna, no i jak wypięknieje... :)
Zakończenie roku szkolnego.
Minął kolejny rok szkolny, pożegnaliśmy go uroczyście w piątek 27 czerwca. Wręczono świadectwa, nagrody, listy gratulacyjne dla rodziców, statuetki dla naszych wybitnych sportowców, którzy rozsławili naszą szkołę w całym województwie. Uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych realizowanych w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii z klasy II i III technikum otrzymali certyfikaty Europass Mobility. Pożegnaliśmy także uroczyście księdza Pawła Kulasiewicza,"trzeciego wuefistę" w szkole,nauczyciela religii z zamiłowaniem do futbolu, który trenował drużynę najlepszych piłkarzy w powiecie
i w czołówce województwa spośród szkół ponadgimnazjalnych. Przed nami wakacje, czas zasłużonego odpoczynku, aby nabrać sił przed wyzwaniami, które czekają za dwa miesiące, w nowym roku szkolnym.Do zobaczenia :)
Wicemistrzostwo naszej drużyny w Zagłębiowskim Mundialu.
25.06.2014r. na stadionie Sarmacja w Będzinie rozegrano finał Mundialu Zagłębiowskiego. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce. W pierwszym meczu pokonali uczniów z TZN w Dąbrowie Górniczej 4:3 w rzutach karnych. W finale ulegli ZSE z Będzina 1:2, strzelec bramki-Damian Adamiecki.
I tym razem uczestnicy Mundialu zmagali się w warunkach ekstremalnych-poprzednio w wielkim upale, wczoraj-w strugach deszczu. Przypominamy krótki filmik z poprzednich spotkań: youtube.com/watch?v=2O2Y1pU9t8w
Niezaprzeczalnie jest to kolejny wielki sukces w historii naszego szkolnego futbolu, a zawdzięczamy go drużynie, grającej w składzie: M. Maciejewski(goalkeeper), K. Dziechciarz, D. Adamiecki (kapitan), P. Tragarz, R. Staroszyński, P. Lis,
M. Drabek, M. Otręba, J. Szczęch, S. Cichoń, P. Dybul, S. Drabek, P. Spyra. Trenerzy: ks. mgr P. Kulasiewicz,
mgr J. Macherzyński, mgr M. Kołton
.
Panowie - za wszystkie emocje, których dostarczyliście nam w tym roku szkolnym: DZIĘ-KU-JE-MY!

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji