Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
UWAGA! REKRUTACJA!
slaskie.edu.com.pl/kandydat/
Zapraszamy gimnazjalistów do Zespołu Szkół w Porębie
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2015/2016
OGŁOSZENIE!

Informujemy, że w bibliotece szkolnej w dniach od 16.06.2015r. do 30.09.2015r. odbędzie się kiermasz podręczników używanych

Zapraszamy uczniów, którzy chcą sprzedać lub zakupić używane książki

Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz opatrzony proponowaną ceną za książkę. Zainteresowanych prosimy o przynoszenie książek do biblioteki w godzinach pracy biblioteki.

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

Jesteśmy laureatami konkursu


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się
28 maja 2015r. w Warszawie

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Stypendyści
W Zespole Szkół w Porębie co roku najlepsi uczniowie zarówno w Liceum, jak i w Technikum, mają szanse na otrzymanie stypendium za najwyższe wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymają: w Liceum uczennica klasy Ic Sandra Skurczyńska (średnia 5,44), a w Technikum uczeń klasy Ia w zawodzie technik informatyk, Bartłomiej Olender (średnia 5,26).

Stypendium Starosty Zawierciańskiego otrzymają uczeń klasy Ia Technikum Dawid Machura (średnia 5,21), uczennica klasy IIc Liceum Nikol Sieradzka (średnia 5,38) oraz uczennica klasy Ic Liceum Sandra Skurczyńska.

Serdecznie gratulujemy!!!
Drukarka 3D
Uczniowie klasy Ia i IIIa technikum nabyli nowe umiejętności w zakresie posługiwania się drukarką 3D.Było to możliwe dzięki zakupieniu takiej drukarki do szkolnej pracowni komputerowej.Uczniowie oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych zostali przeszkoleni w temacie przygotowania projektu,wydruku oraz konserwacji sprzętu.Po szkoleniu nasi wychowankowie wykonali kilka interesujących prac,podczas których wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.
XX Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej - Poręba 2015
3 czerwca 2015r. uczennica klasy IIa Technikum, Paulina Kańtoch brała udział w przeglądzie artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Zaprezentowała utwór Wojciecha Młynarskiego "Taki cud i miód". Konkurencja była duża, tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza wychowanka otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową.
2 miejsce w Finale Powiatu
17.06.2015 na Boisku Orlik w Zawierciu odbył się Finał Powiatu w Piłce Nożnej 6-osobowej Dziewcząt. Do finału zakwalifikowały się szkoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne - ZS Lange i ZS Poręba.
Po zaciętym pojedynku nasze piłkarki zajęły 2 miejsce.
Skład drużyny: Joanna Pękala, Klaudia Małota, Dagmara Wasilewska, Jasmina Rauk, Klaudia Rogacka, Sandra Nawrot, Klaudia Zalejska, Agnieszka Piltz i Ola Szczerba.
Trenerzy: Mariusz Kołton & Jan Macherzyński.
Projekt Strefa Młodzieży SWPS
W ramach współpracy zs Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Katowicach uczniowie naszej szkoły w dniu 10.06.2015r. uczestniczyli w spotkaniu psychologicznym w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS.

Zajęcia prowadził Pan Michał Pozdał - psychoterapeuta, seksuolog i wykładowca akademicki.

Podczas zajęć omawiano trudne tematy, takie jak: postrzeganie cielesności, dojrzewanie, seksualność, miłość i zakochanie. Młodzież z wielkim zainteresowaniem brała udział w dyskusji na powyższe tematy. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu i będzie dotyczyć anoreksji.
Piłka nożna 6-osobowa dziewcząt
10.06.2015 na Orliku w Porębie odbyły się rozgrywki grupowe w Piłce Nożnej 6 osobowej dziewcząt.Po zaciętym meczu, dogrywce i rzutach karnych nasza szkoła wygrała z Zespołem Szkół w Łazach i zakwalifikowała się do Finału Powiatu,który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze zawodniczki z Kopernika.

Skład drużyny - Dagmara Wasilewska, Asia Pękala, Klaudia Małota, Jaśmina Rauk, Ola Szczerba, Klaudia Rogacka, Agnieszka Piltz, Sandra Nawrot, Klaudia Zalejska.

Trenerzy - mgr Mariusz Kołton, mgr Jan Macherzyński

Zespół Szkół w Porębie to szkoła dla Ciebie - dołącz do najlepszych!!!
XX Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej - Poręba 2015
3 czerwca 2015r. uczennica klasy IIa Technikum, Paulina Kańtoch brała udział w przeglądzie artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Zaprezentowała utwór Wojciecha Młynarskiego "Taki cud i miód". Konkurencja była duża.
Mamy nadzieję, że zakwalifikuje się do ścisłego finału i będzie uczestniczyła w koncercie laureatów podczas Dni Poręby.
Uczniowie z Poręby w Vynnykach na Ukrainie.
W dniach od 1 do 5 czerwca 2015r. ośmioro uczniów Zespołu Szkół w Porębie wraz z 10 osobową grupą uczniów Gimnazjum im. St. Staszica wzięło udział w międzynarodowym projekcie "Dobry Uczynek" realizowanym przez ukraińską szkołę w Vynnykach – mieście partnerskim Poręby. Organizatorem wyjazdu był Urząd Miasta Poręba.
Celem projektu była edukacja zaniepokojonych obywateli świata, zachęcenie młodzieży do aktywności społecznej, lepsze rozumienie kwestii społecznych i innych kultur, wymiana doświadczeń, integracja, nauka tolerancji oraz poznanie dziedzictwa kulturowego krajów uczestniczących. Projekt skupił młodzież z Ukrainy, Polski, Słowacji i Brazylii w celu zrobienia dobrych uczynków dla społeczeństwa i pojedynczych osób.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła w wycieczce po Lwowie, poznając jego zabytki i dziedzictwo, oraz złożoną historię tej części Ukrainy i przenikające się kultury. Zwiedzając Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich uczestnicy poznali miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi. Tam również zobaczyli świeże groby żołnierzy ukraińskich poległych w walkach na wschodzie Ukrainy.
Lwów był również miejscem gdzie odbył się Quest ( gra uliczna)- Nieznany Lwów, w ramach którego młodzież realizowała w międzykulturowych grupach przydzielone im zadania (dobre uczynki). Była to doskonała okazja, nie tylko do bliższego poznania miasta i jego zakątków, ale przede wszystkim do rozmów z napotkanymi ludźmi, zacieśnienia kontaktów ze swoimi projektowymi partnerami oraz ćwiczenia umiejętności językowych.
Quest zakończył się w fabryce czekolady, w której uczestnicy wykonali własne tabliczki z wizerunkiem zabytków Lwowa. Wiedzę na temat ukraińskiej kultury dopełniła wizyta w Muzeum – skansenie Szewczenki.
Projekt to również nabywanie nowych umiejętności i dzielenie się swoimi. W Muzeum Etnografii i Rzemiosła młodzież uczyła się malowania na szkle, strzelania z łuku czy garncarstwa. Pod okiem ukraińskich Masterchefs robili sałatki i dekorowali ciasteczka. Sami również organizowali warsztaty, by podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami. Uczyli się nawzajem jak namalować portret, jak ułożyć kostkę Rubika, jak wykorzystać i ozdobić przedmioty codziennego użytku (decoupage) czy jak zrobić modną fryzurę i ozdobić uplecionym wiankiem.
Nieodłączną częścią projektu były wieczorne koncerty muzyczne, między innymi Michaiła Mirko (finalisty ukraińskiego show Głos Ukrainy), zespołu Rokkoko oraz koncerty folklorystyczne. Wieczór wieńczyły wspólne dyskoteki i wielojęzyczne rozmowy.
Ważną częścią projektu było przygotowanie wspólnego polsko – ukraińsko - słowackiego koncertu "Twoje Dobro" dla żołnierzy rannych na obszarze ATO oraz własnoręczne wykonanie dla nich upominków (aniołki). Koncert odbył się na dziedzińcu szpitala wojskowego we Lwowie i dostarczył wszystkim wiele radości i wielu wzruszeń. Dopełnieniem pobytu było wyjście do Opery Lwowskiej na spektakl baletowy.
Wyjazd na Ukrainę, w tak szczególnym okresie, i udział w projekcie nastawionym na drugiego człowieka był dla wszystkich niezmiernie cennym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem. Ukraińska gościnność i ciepło tworzyły wspaniałą atmosferę, a wspólne śpiewy, tańce i interaktywne zajęcia dostarczyły wszystkim mnóstwo radości i dobrych wspomnień.
Chcielibyśmy, aby nawiązane kontakty zaowocowały dalszą współpracą i wymianą, która na stałe zagości w naszych szkołach i mieście.
Relacja: uczestnicy projektu wraz z opiekunem - Jolantą Pucek.


Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji