Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w czwartek, 1 września 2016r. o godzinie 9:00
Zapraszamy!!!

UWAGA - REKRUTACJA!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły pod adresem https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat Wszystkim gimnazjalistom oferujemy pomoc w rejestracji. Codziennie od godziny 8:00 do 15:30 członkowie Komisji Rekrutacyjnej udostępniają komputery, pomagają zarejestrować się na stronie i umożliwiają wydrukowanie podania.Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 
REGULAMIN KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

W roku szkolnym 2015/2016 realizujemy projekt ERASMUS+, dzięki któremu młodzież z klas II, III i IV Technikum wyjedzie na bezpłatne praktyki zawodowe do Sevilli w Hiszpanii
MOBILNY UCZEŃ - DOBRY PRACOWNIK

Jesteśmy laureatami konkursu

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
XII Spartakiada Leśna
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Porębie wzięli udział w XII Spartakiadzie leśnej organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz . Celem konkursu jest przybliżenie uczestnikom konkursu zagadnień związanych z leśnictwem, ochroną przyrody oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z życiem lasu oraz pracą leśnika. Poprzez zabawę na łonie przyrody, bezpośredni kontakt z lasem młodzież zdobywa szeroko pojętą leśną wiedzę. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem brali udział w organizowanym konkursie za co chcielibyśmy podziękować pracownikom Nadleśnictwa w Siewierzu. Dziękujemy!
Wycieczka do warsztatu samochodowego
Nasza młodzież wzięła udział w wycieczce do warsztatu samochodowego w Porębie. Uczniowie Technikum mieli okazje poznać zakład od zaplecza. Młodzież uczestniczyła również w typowych pracach wykonywanych przez pracowników serwisu . Podczas wizyty uczestnicy zadawali pytania dotyczące specyfiki zawodu na danym stanowisku pracy oraz zainteresowaniem słuchali wyjaśnień fachowców Jesteśmy przekonani, że ta wycieczka przyczyni się do rozwoju zainteresowań naszych podopiecznych i ułatwi im dalszą edukację zawodową i przyczyni się do zdania egzaminu z kwalifikacji A.31.
WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W Porębie
Grupa uczniów z Technikum w Porębie, wzięła udział w wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie.
Młodzież miała okazję bliżej zaznajomić się z pracą strażaków, obejrzeć specjalistyczny sprzęt oraz wypróbować działanie niektórych urządzeń .Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem słuchali faktów
i ciekawostek z akcji strażackich. Zapewne nie była to ostatnia wizyta.

Siatkówka plażowa
15.06.2016 w Mysłowicach odbył się Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Chłopców.
ZS w Porebie reprezentowali zawodnicy: Matracki Hubert i Furgal Jakub, trener-Mariusz Kołton.
Po zaciętych pojedynkach naszych siatkarzy plażowych ZS w Porębie zajął IX miejsce w Województwie Śląskim.
Gratulacje dla zawodników i trenera.
Strzelanie pneumatyczne

W ramach projektu „Kształtowanie prawidłowych zachowań w posługiwaniu się bronią palną przy użyciu broni pneumatycznej” w dniu 15 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią palną (B.L.O.S.). Następnie odbył się turniej strzelecki, do którego przystąpiło 13 zawodników.

I miejsce zajął Sebastian Lubowicki, II miejsce Ilia Górniak, a III miejsce Konrad Rabiega. Zwycięzcy otrzymali czekolady i mieli możliwość strzelania z broni sportowej.Klub Młodych Profesjonalistów

Częstochowskie Stowarzyszenie Rozwoju Małej Przedsiębiorczości wraz ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Związkiem Młodzieży Wiejskiej realizuje projekt pt.” Klub Młodych Profesjonalistów”. Projekt jest objęty patronatem Wicemarszałka Województwa Śląskiego. Działania są realizowane na terenie szesnastu powiatów naszego województwa od marca do czerwca bieżącego roku.

Projekt jest realizowany w ramach Akcji 3. programu Erasmus+ we współpracy z organizacjami młodzieżowymi i instytucjami działającymi na rzecz młodzieży.
Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży o różnym statusie społecznym, która przedstawi swoje niedostrzegane przez lokalne władze osiągnięcia w zakresie inicjatyw edukacyjnych. Zaprezentuje także swoje pomysły na przyszłość do realizacji w gminach. Podczas warsztatów lokalnych i seminariów przy udziale moderatora zostaną opracowane strategie utworzenia i funkcjonowania Klubów Młodych Profesjonalistów na terenie powiatów oraz ich współpracy, rozwoju i ewaluacji w skali województwa.

Poprzez takie działania chcemy pokazać uczestnictwo młodzieży w życiu lokalnych społeczności. Lokalni decydenci muszą zauważać, że młodzi ludzie też mają dobre i wartościowe pomysły.
Finał Centralny zawodów SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE
W dniach 6-10.06.2016 w Dęblinie odbył sie Finał Centralny XXXIX Zawodów Sprawnościowo-Obronnych "Sprawni jak Żołnierze". Uczestnikami zawodów były reprezentacje wojewódzkie(16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców).
LO w Porębie w składzie - Daria Pałuchowska, Dagmara Wasilewska, Ola Szczerba oraz trener Mariusz Kołton reprezentowali Województwo Ślaskie.
Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w konkurencjach:rzut granatem, sprawnościowy tor przeszkód, bieg na orientacje, strzelanie.
Po 3 dniach zmagań nasze zawodniczki z LO w Porębie zajęły 8 miejsce w Polsce.

Gratulujemy historycznego wyniku. Jest to najlepsze osiągnięcie w historii szkoły.
Do tej pory żadnej Szkole z Powiatu Zawierciańskiego nie udało się zdobyć tak wysokiego wyniku w Polsce w tego typu zawodach.


Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej
31 maja 2016r. na boiskach plażowych w Porębie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn chłopców i 9 drużyn dziewcząt.
Po zaciętych pojedynkach końcowa rywalizacja przedstawia się następująco.
Kategoria chłopców:
1. Zespół Szkół w Porębie
2. II LO im.H.Malczewskiej
3. Zespół Szkół im. O.Langego
Kategoria dziewcząt:
1. I LO im. S.Żeromskiego
2. II LO im.H.Malczewskiej
3. Zespół Szkół im. O.Langego
4. Zespół Szkół w Porębie

Kolejny etap to zawody rejonowe. Gratulacje dla chłopaków i dziewczyn z KOPERNIKA.

SKŁAD DRUŻYN : Jakub Furgal, Hubert Matracki , Ola Szczerb, Daria Pałuchowska
Trener-Mariusz Kołton.


Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji