Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...
UWAGA! REKRUTACJA!
slaskie.edu.com.pl/kandydat/
Zapraszamy gimnazjalistów do Zespołu Szkół w Porębie
Wyniki egzaminów maturalnych będą dostępne we wtorek, 30 czerwca 2015r. od godziny 10:00 w serwisie dla maturzystów, natomiast od godziny 12:00 można je odbierać w sekretariacie Zespołu Szkół w Porębie
OGŁOSZENIE!

Informujemy, że w bibliotece szkolnej w dniach od 16.06.2015r. do 30.09.2015r. odbędzie się kiermasz podręczników używanych

Zapraszamy uczniów, którzy chcą sprzedać lub zakupić używane książki

Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz opatrzony proponowaną ceną za książkę. Zainteresowanych prosimy o przynoszenie książek do biblioteki w godzinach pracy biblioteki.

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA NA KURSY KWALIFIKACYJNE

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

Jesteśmy laureatami konkursu


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się
28 maja 2015r. w Warszawie

Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Drukarka 3D
Uczniowie klasy Ia i IIIa technikum nabyli nowe umiejętności w zakresie posługiwania się drukarką 3D.Było to możliwe dzięki zakupieniu takiej drukarki do szkolnej pracowni komputerowej.Uczniowie oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych zostali przeszkoleni w temacie przygotowania projektu,wydruku oraz konserwacji sprzętu.Po szkoleniu nasi wychowankowie wykonali kilka interesujących prac,podczas których wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.
XX Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej - Poręba 2015
3 czerwca 2015r. uczennica klasy IIa Technikum, Paulina Kańtoch brała udział w przeglądzie artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Zaprezentowała utwór Wojciecha Młynarskiego "Taki cud i miód". Konkurencja była duża, tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza wychowanka otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową.
2 miejsce w Finale Powiatu
17.06.2015 na Boisku Orlik w Zawierciu odbył się Finał Powiatu w Piłce Nożnej 6-osobowej Dziewcząt. Do finału zakwalifikowały się szkoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne - ZS Lange i ZS Poręba.
Po zaciętym pojedynku nasze piłkarki zajęły 2 miejsce.
Skład drużyny: Joanna Pękala, Klaudia Małota, Dagmara Wasilewska, Jasmina Rauk, Klaudia Rogacka, Sandra Nawrot, Klaudia Zalejska, Agnieszka Piltz i Ola Szczerba.
Trenerzy: Mariusz Kołton & Jan Macherzyński.
Projekt Strefa Młodzieży SWPS
W ramach współpracy zs Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Katowicach uczniowie naszej szkoły w dniu 10.06.2015r. uczestniczyli w spotkaniu psychologicznym w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS.

Zajęcia prowadził Pan Michał Pozdał - psychoterapeuta, seksuolog i wykładowca akademicki.

Podczas zajęć omawiano trudne tematy, takie jak: postrzeganie cielesności, dojrzewanie, seksualność, miłość i zakochanie. Młodzież z wielkim zainteresowaniem brała udział w dyskusji na powyższe tematy. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu i będzie dotyczyć anoreksji.
Piłka nożna 6-osobowa dziewcząt
10.06.2015 na Orliku w Porębie odbyły się rozgrywki grupowe w Piłce Nożnej 6 osobowej dziewcząt.Po zaciętym meczu, dogrywce i rzutach karnych nasza szkoła wygrała z Zespołem Szkół w Łazach i zakwalifikowała się do Finału Powiatu,który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze zawodniczki z Kopernika.

Skład drużyny - Dagmara Wasilewska, Asia Pękala, Klaudia Małota, Jaśmina Rauk, Ola Szczerba, Klaudia Rogacka, Agnieszka Piltz, Sandra Nawrot, Klaudia Zalejska.

Trenerzy - mgr Mariusz Kołton, mgr Jan Macherzyński

Zespół Szkół w Porębie to szkoła dla Ciebie - dołącz do najlepszych!!!
XX Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkolnej - Poręba 2015
3 czerwca 2015r. uczennica klasy IIa Technikum, Paulina Kańtoch brała udział w przeglądzie artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Zaprezentowała utwór Wojciecha Młynarskiego "Taki cud i miód". Konkurencja była duża.
Mamy nadzieję, że zakwalifikuje się do ścisłego finału i będzie uczestniczyła w koncercie laureatów podczas Dni Poręby.
Uczniowie z Poręby w Vynnykach na Ukrainie.
W dniach od 1 do 5 czerwca 2015r. ośmioro uczniów Zespołu Szkół w Porębie wraz z 10 osobową grupą uczniów Gimnazjum im. St. Staszica wzięło udział w międzynarodowym projekcie "Dobry Uczynek" realizowanym przez ukraińską szkołę w Vynnykach – mieście partnerskim Poręby. Organizatorem wyjazdu był Urząd Miasta Poręba.
Celem projektu była edukacja zaniepokojonych obywateli świata, zachęcenie młodzieży do aktywności społecznej, lepsze rozumienie kwestii społecznych i innych kultur, wymiana doświadczeń, integracja, nauka tolerancji oraz poznanie dziedzictwa kulturowego krajów uczestniczących. Projekt skupił młodzież z Ukrainy, Polski, Słowacji i Brazylii w celu zrobienia dobrych uczynków dla społeczeństwa i pojedynczych osób.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła w wycieczce po Lwowie, poznając jego zabytki i dziedzictwo, oraz złożoną historię tej części Ukrainy i przenikające się kultury. Zwiedzając Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich uczestnicy poznali miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi. Tam również zobaczyli świeże groby żołnierzy ukraińskich poległych w walkach na wschodzie Ukrainy.
Lwów był również miejscem gdzie odbył się Quest ( gra uliczna)- Nieznany Lwów, w ramach którego młodzież realizowała w międzykulturowych grupach przydzielone im zadania (dobre uczynki). Była to doskonała okazja, nie tylko do bliższego poznania miasta i jego zakątków, ale przede wszystkim do rozmów z napotkanymi ludźmi, zacieśnienia kontaktów ze swoimi projektowymi partnerami oraz ćwiczenia umiejętności językowych.
Quest zakończył się w fabryce czekolady, w której uczestnicy wykonali własne tabliczki z wizerunkiem zabytków Lwowa. Wiedzę na temat ukraińskiej kultury dopełniła wizyta w Muzeum – skansenie Szewczenki.
Projekt to również nabywanie nowych umiejętności i dzielenie się swoimi. W Muzeum Etnografii i Rzemiosła młodzież uczyła się malowania na szkle, strzelania z łuku czy garncarstwa. Pod okiem ukraińskich Masterchefs robili sałatki i dekorowali ciasteczka. Sami również organizowali warsztaty, by podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami. Uczyli się nawzajem jak namalować portret, jak ułożyć kostkę Rubika, jak wykorzystać i ozdobić przedmioty codziennego użytku (decoupage) czy jak zrobić modną fryzurę i ozdobić uplecionym wiankiem.
Nieodłączną częścią projektu były wieczorne koncerty muzyczne, między innymi Michaiła Mirko (finalisty ukraińskiego show Głos Ukrainy), zespołu Rokkoko oraz koncerty folklorystyczne. Wieczór wieńczyły wspólne dyskoteki i wielojęzyczne rozmowy.
Ważną częścią projektu było przygotowanie wspólnego polsko – ukraińsko - słowackiego koncertu "Twoje Dobro" dla żołnierzy rannych na obszarze ATO oraz własnoręczne wykonanie dla nich upominków (aniołki). Koncert odbył się na dziedzińcu szpitala wojskowego we Lwowie i dostarczył wszystkim wiele radości i wielu wzruszeń. Dopełnieniem pobytu było wyjście do Opery Lwowskiej na spektakl baletowy.
Wyjazd na Ukrainę, w tak szczególnym okresie, i udział w projekcie nastawionym na drugiego człowieka był dla wszystkich niezmiernie cennym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem. Ukraińska gościnność i ciepło tworzyły wspaniałą atmosferę, a wspólne śpiewy, tańce i interaktywne zajęcia dostarczyły wszystkim mnóstwo radości i dobrych wspomnień.
Chcielibyśmy, aby nawiązane kontakty zaowocowały dalszą współpracą i wymianą, która na stałe zagości w naszych szkołach i mieście.
Relacja: uczestnicy projektu wraz z opiekunem - Jolantą Pucek.

Gra miejska
"W kniejach i w mieście" to tytuł gry miejskiej, która 1 czerwca 2015r. została po raz pierwszy zorganizowana przez Zespół Szkół w Porębie. Trzyosobowe drużyny miały do pokonania trasę spod Szpitala Powiatowego w Zawierciu przez las do Zespołu Szkół w Porębie.
Na trasie przewidzianych było 18 zadań, m.in. udzielanie pierwszej pomocy, poszukiwanie zaginionych przedmiotów, rzutki, rzuty do kosza, quizy.
Pogoda dopisała, zabawa była udana, a młodzież bardzo zadowolona i już pojawiają się prośby o następną edycję.

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji