Mikołaj Kopernik - patron szkoły

 

 

SZKOŁY
MATURA/EGZAMIN
PROJEKTY UE
Nawigacja


· Aktualności
· Terminy zjazdów w Szkołach dla Dorosłych
· Zajęcia dodatkowe
· Dokumenty szkolne
· Samorząd Szkolny
· Patron szkoły
· Szkoła w YouTube
· Galeria
· Szkolni komandosi
· Sport
· Artykuły
· Biblioteka szkolna
· Dzwonki w szkole
· ePlatforma
· Kontakt
· HISTORIA SZKOŁY
· RADA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zespół Szkół w Porębie ...


    
POBIERZ: KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY POLICEALNEJ / LO DLA DOROSŁYCH
 

REGULAMIN
REKRUTACJI

 
 
Europejski Fundusz Społeczny EuroPass eTwinning COMENIUS Projekt KORBA Centrum Edukacji Obywatelskiej Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" European Computer Driving Licence Warto Być Dobrym Microsoft - Szkoła Nowych Technologii
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Igrzyska wiedzy
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskich, zdalnych konkursach edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych "Igrzyska Wiedzy 2014" - Igrzyska Wiedzy 2014
Głównym celem konkursu "Igrzyska Wiedzy 2014" jest zwiększenie zainteresowania i motywacji uczniów w stosunku do danego przedmiotu. To nie olimpiada przedmiotowa, pytania konkursowe są zróżnicowane pod względem trudności, dlatego w konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, bez wyjątków.
Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł, jeśli uczestnika rejestruje nauczyciel, niezależnie od liczby konkursów do których przystępuje uczeń.
Płacąc za udział w konkursie, uczeń może wziąć udział w jednym, dwóch, trzech a nawet czterech konkursach "Igrzyska Wiedzy 2014".
Kolejne szkolenia w "Mam zawód-mam pracę w regionie".
W ramach projektu "Mam zawód-mam pracę w regionie" dn.14.11.2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach informatycznych w Katowicach. Warsztaty obejmowały wizytę studyjną w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz zajęcia w biurze usług komputerowych Komplex Katowice. Projekt "Mam zawód-mam pracę w regionie" daje młodym ludziom szansę na zdobycie kwalifikacji w różnych dziedzinach. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zrobili na przykład kurs na prawo jazdy, kurs operatora wózka widłowego i operatora koparki.
V FESTIWAL REGIONÓW.
13.XI.2014r. obchodziliśmy po raz piąty Narodowe Święto Niepodległości, przypominając jednocześnie o różnorodności regionów i bogactwie kulturowym naszej Rzeczpospolitej. W Festiwalu Regionów brali udział uczniowie wszystkich klas, prezentując wylosowany wcześniej obszar Polski, wiadomości na jego temat i dodatkowy "smaczek"- potrawy regionalne.Uczniowie ZS w Porębie rywalizowali w Festiwalu, starając się ugościć i zachęcić młodszych kolegów i koleżanki z gimnazjum do tak nietypowego rozwijania wiedzy o rozmaitych tradycjach naszego kraju. Zaszczycili nas uczniowie z gimnazjum nr 1 i 3 w Zawierciu, gimnazjum z Ogrodzieńca (opiekunowie sędziowali m.in w jury) gimnazjum z Poręby.Prezentowano na przykład: Beskidy-legendy z tego regionu, a z kuchni-kluski z pieczenią-klasa IC, Śląsk-historię regionu, chóralne wykonanie piosenki "Szła dzieweczka", z kulinariów-kluski śląskie i żurek-klasa IIC. Wielkopolska:prezentacja multimedialna o regionie i ciekawostki, muzyka ludowa z poznańskiego oraz eintopf i rogaliki świętomarcińskie-klasa IA. Mazury-historia regionu i zbiorowe wykonanie piosenki "Chłop z Mazur" oraz placki ziemniaczane i śledzie-klasa IVA. Mazowsze-tym razem zaprezentowano wyłącznie kulinaria-kluseczki z boczkiem, flaczki i wuzetkę-klasa IIIA. Region Toruński-historia regionu, a na przegryzienie-naleśniki i pierniczki-klasa IIA. Lubelszczyzna-historia regionu, a na przekąskę miejscowy forszmak i ciasto-klasa IIIC. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie pierwsze miejsce ex aequo klasa IA i IIC, drugie miejsce-klasa IVA, trzecie miejsce-klasa IC.
Było wychowawczo, smacznie i narodowo zarazem. Gratulacje i brawa dla wszystkich za udział i starania.
Ubeda - listopad 2014
W niedzielę, 9.11.2014r., druga grupa uczestników projektu "Praktyczna wiedza źródłem sukcesu" pod opieką mgr Ewy Drabek i mgr Krzysztofa Bialika wyruszyła do Ubedy w Hiszpanii, aby odbyć praktyki zawodowe.
Podróż rozpoczęli bardzo wcześnie, bo wyjeżdżali spod szkoły o 4:30 nad ranem, ale humory dopisywały. W Ubedzie spędzą najbliższe 2 tygodnie (do 22.11.) pracując w firmach informatycznych oraz logistycznych i zdobywając tym samym nowe doświadczenia (nie tylko zawodowe).
Popołudniami zwiedzają miasto oraz uczą się języka hiszpańskiego pod wodzą naszej opiekunki z ramienia Euromind, Paqui Valery.
Swoimi wrażeniami z pobytu w tym jakże malowniczym miasteczku, cała szesnastka dzieli się na założonym przez nich blogu znajdującym się pod adresem http://praktykiwhiszpani2014.blogspot.com.es/


Projekt CEMS Club Warszawa.
Dyrektor Zespołu Szkół w Porębie zachęca uczniów do udziału w projekcie CEMS Chance VII. Jest to projekt organizowany przez CEMS Club Warszawa, organizację działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa edycja odbędzie się w terminie 09-12.12.2014 r. w Warszawie.
Adresatami projektu są ambitni uczniowie klas III gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski,którzy mają utrudniony start w dorosłe życie. Organizatorzy stawiają sobie za cel pomoc uczestnikom w dokonaniu wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją, zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym, dzięki współpracy z doradcami zawodowymi będzie można dokonać próby oceny predyspozycji zawodowych. Udział w CEMS Chance VII jest nieodpłatny, uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu do Warszawy. Organizatorzy zapewniają 24-godzinną opiekę nad uczestnikami od momentu ich przyjazdu do Warszawy, nocleg w hostelu, wyżywienie i inne koszty związane z udziałem w projekcie. Uczestnicy są wyłaniani po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego na stronie internetowej projektu www.cemschance.pl w dniach 03-16.11.2014r.
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
„Eko-Planeta”


W dniu 5.03.2015r w Zespole Szkół w Porębie odbędzie się
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” .Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą Konkursu jest :

  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
  • aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
  • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.


Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.
Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów!
Uczniowie z Poręby wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce
Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Porębie.

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 515 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych, dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Wśród nich są: Damian Balawender, Paulina Kańtoch, Wiktor Pustuła, Iga Tokarska z Zespołu Szkół w Porębie.

W etapie okręgowym najliczniej reprezentowane będzie województwo wielkopolskie. Ponad 1100 olimpijczyków pochodzi właśnie z Wielkopolski. Aby znaleźć się w finale, muszą stawić czoła nie tylko utalentowanej konkurencji z całego kraju, ale przede wszystkim prawidłowo odpowiedzieć na kolejne 25 testowych pytań.

„Olimpiada swym zasięgiem obejmuje coraz więcej szkół i miast, startują w niej przedstawiciele wszystkich województw – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Rywalizacja na taką skalę, mobilizuje uczniów do nauki, a świadomość pokonania kilku tysięcy rówieśników dodaje im wiary we własne możliwości. Talent i ambicja procentują w przyszłości, nie tylko na studiach, ale i w pracy zawodowej.”

Kolejny do pokonania – etap okręgowy odbędzie się w 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki
od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.
Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl

Copyright © Zespół Szkół w Porębie 2011-2012


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Wyższa Szkoła Logistyki

  

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej

  

NASZ PUCHAR
Lipdub
Lipdub Zespołu Szkół w Porębie
Raporty ewaluacji