„Wycieczka integracyjna klas I ZS w Porębie”

              Dnia 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy Ia Technikum i Ic Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami: mgr Elżbietą Wieczorek, mgr inż. Elżbietą Pustułką i mgr Beatą Kitą udali się na wycieczkę integracyjną do Katowic. Młodzież zwiedziła egzotarium, w którym mogła podziwiać egzotyczne rośliny i zwierzęta. Egzotarium jest pięknie zlokalizowane na terenie Parku Kresowego im. Leona Kruczkowskiego i przypomina palmiarnię. Następnie pojechali do kina na film pt. „Jumanji” i „Cudowny chłopiec”. Są to filmy przekazujące wartości, którymi młody człowiek powinien kierować się w życiu. Sentencje pokazane w filmie uświadomiły naszym wychowankom jak ważna jest wrażliwość na krzywdę bliźniego i jak istotna jest prawdziwa przyjaźń. Podczas drogi powrotnej uczniowie dyskutowali o obejrzanych filmach.

                Wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i chętni na kolejny wyjazd.