Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

W 2017 r. DBI obchodzić będziemy 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego wszyscy – młodzież i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, pozwala poznawać innych ludzi, pomaga w nauce, daje zajęcie w chwilach gdy jest nudno, dzięki niemu można kontaktować się ze znajomymi. Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Nękanie rówieśników on-line, dostęp do treści nieodpowiednich dla młodych ludzi, cyberprzemoc,  wyciek danych osobowych, instalowanie wirusów to problemy, które mogą nieść poważne konsekwencje.

Aby Internet był dobrodziejstwem, należy jednak zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie grożą nam z jego strony.

Inicjatywy podjęte przez naszą szkołę z okazji DBI 2017:

  • Zgłoszenie inicjatywy na portalu dbi.pl.
  • Przygotowanie gazetki ściennej.
  • Spotkanie dla uczniów połączone z prelekcją przeprowadzoną przez przedstawiciela Policji nt. bezpieczeństwa w Internecie.
  • Przygotowanie pogadanek na godzinach wychowawczych.
  • Quiz wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.