Inwestuję w siebie – inwestuję w przyszłość

 

Praktyki zawodowe realizowane poza granicami Polski od kilku lat cieszą się w naszej szkole niesłabnącym zainteresowaniem.

W 2017 roku został złożony kolejny wniosek pt. „Inwestuję w siebie – inwestuję w przyszłość”. Otrzymał on dofinansowanie w wysokości 253 566,72PLN (58880EUR) ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy ponownie wyjadą do Sevilli w Hiszpanii. Wybór Hiszpanii, jako kraju, w którym młodzież będzie zdobywała doświadczenia nie jest przypadkowy – uczniowie oprócz języka angielskiego, uczą się również języka hiszpańskiego.

W projekcie weźmie udział 32 uczniów Technikum im. M. Kopernika kształcących się w zawodach technik informatyk i technik lotniskowych służb operacyjnych. Zostaną oni podzieleni na 2 grupy jednozawodowe.

Pierwsza grupa, informatycy, przebywać w Sevilli będzie od 15 kwietnia 2018r. do 28 kwietnia 2018r. Będą odbywać praktyki w zakresie tworzenia mobilnych sklepów internetowych z wykorzystaniem płatności elektronicznych w Colegio Salesiano San Pedro. Kolegium Salezjanów to prywatna placówka założona w 1893r. przez Zgromadzenie Salezjanów.

Druga grupa, lotniskowe służby operacyjne, będzie się kształcić w Sevilli od 16 września 2018r. do 29 września 2018r. Uczniowie będą się uczyć w Centro de Estudio Aereonauticos (CEAE), szkole zajmującej się prowadzeniem kursów doskonalących dla członków załóg samolotów i operatorów technicznych lotniska.

Głównym partnerem projektu jest organizacja euroMind. Jest to międzynarodowa firma doradcza i szkoleniowa specjalizująca się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego z siedzibami w Sevilli i Ubedzie.
euroMind realizuje projekty w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół zawodowych, wizyty obserwacyjno-studyjne, seminaria, warsztaty, itp. W projekcie „Inwestuję w siebie – inwestuję w przyszłość” jest ona odpowiedzialna za organizację stażu dla uczestników, pobyt, wyżywienie i wsparcie kulturowe.

Udział w projekcie dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Zapewnione jest zakwaterowanie, pełne wyżywienie, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, program kulturowy w Sewilli (kurs języka hiszpańskiego, zwiedzanie miasta, jednodniowa wycieczka np. do Kadyksu czy Granady) czy przygotowanie kulturowo-językowo-pedagogiczne w kraju.

Wszyscy uczniowie po odbytych praktykach otrzymają dokument Europass Mobilność oraz certyfikaty potwierdzające odbycie stażu. Dodatkowo młodzież będzie uczestniczyła w kursie języka hiszpańskiego, po którym otrzymają certyfikaty potwierdzające znajomość języka na poziomie A1.

https://sevilla2018.blogspot.com.