Liga Młodych Logistyków

8 grudnia 2016 r uczniowie Technikum w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Młodych Logistyków”
Do konkursu zgłosiły się dwa trzyosobowe zespoły. Z klasy 3 zespół w składzie Agnieszka Piltz, Michał Mainka, Mateusz Ostaszewski, a z klasy 4 zespół w składzie Iga Tokarska, Wiktor Pustuła, Damian Balawender. Opiekunem uczniów jest mgr Agnieszka Andrzejewska.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji, które odbyły się 8 grudnia 2016 roku oraz finału, do którego przejdzie 12 zespołów z najlepszymi wynikami.

Nad poprawnością merytoryczną zadań czuwają wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Konkurs LML to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa, która ma na celu pobudzić wzrost zainteresowania młodzieży problemami logistyki. Konkurs promuje również Uniwersytet Ekonomiczny, jako aktywny podmiot akademicki.