Aplikacja na darmowy wyjazd edukacyjny dla licealistów

Fundacja Project Access Poland to organizacja non-profit  założona w 2016 roku przez grupę studentów Uniwersytetu Oksfordzkiego. Fundacja działa w partnerstwie z Ambasadą Brytyjską w Polsce oraz z British Council, i polega na zrzeszaniu tak zwanych mentorów – studentów czołowych uczelni w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, którzy zgodzili się pomagać za darmo licealistom z Polski przy procesie aplikacyjnym. W ostatnim cyklu osiągnięte zostały pierwsze sukcesy: aż 29 aplikantów rozpocznie studia na Oksfordzie lub Cambridge.
Zespół Fundacji motywuje przekonanie, że Polacy powinni mieć równy dostęp do elitarnych światowych uczelni, aby móc w przyszłości zostać liderami nauki i rozwoju, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jako że sami w większości jesteśmy absolwentami polskich liceów, wiemy, że Polacy nie są na ogół pod żadnym względem mniej zdolni od ich kolegów kończących podobne szkoły w Wielkiej Brytanii czy Stanach. Przeciwnie, często są przygotowani dużo lepiej i mogą pochwalić się wieloma sukcesami, czego dowód stanowią przykładowo ich wybitne wyniki w olimpiadach przedmiotowych. To właśnie one świadczą nie tylko o ogromnej wiedzy i predyspozycjach, ale również o chęci do ciężkiej pracy i gotowości do poświęceń. Liczymy, że nasza inicjatywa przyczyni się do obalenia mitu o nieosiągalności czołowych uniwersytetów i ostatecznie do dostrzeżenia, że na właśnie takich uczniów czekają.

Dzięki finansowemu wsparciu BCG in Poland zapewniamy: trzydniowe zakwaterowanie i wyżywienie w Pałacu w Jabłonnie w dniach 27-29 czerwca; dojazd z Warszawy do Jabłonny, a dla osób w gorszej sytuacji materialnej także dojazd do Warszawy; szkolenia przeprowadzane przez mentorów Project Access, tutorów (nauczycieli akademickich) z Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu w Cambridge oraz konsultantów z BCG in Poland.

Po szczegóły na temat naszej organizacji zapraszamy na http://projectaccess.co/team-poland

Więcej informacji o obozie znajdą Państwo na wydarzeniu na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/2035809789965081/.