Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 10-25 października 2020 r. odbędzie się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Polscy uczniowie i nauczyciele co roku wykazują bardzo duże zainteresowanie inicjatywą – dwa lata temu Polska, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add. Dzięki temu inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają nagrody.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.koduj.gov.pl.