IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

Organizatorami Olimpiady są: Polskie Lobby Przemysłowe im. E. Kwiatkowskiego, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, Naczelna Organizacja Techniczna w Białej Podlaskiej, Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej i portal internetowy www.interwizja.edu.pl.

Honorowy patronat nad olimpiadą, po raz czwarty objął Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Paweł Soloch.

Pierwszy etap olimpiady będzie rozstrzygnięty przez Internet. Zgłoszenia uczestnictwa należy nadsyłać na adres e-mail: interwizja@interwizja.edu.pl do 30 października 2019 r. To ostatni moment na zgłoszenie się do udziały w tegorocznej edycji.

Zakres tematyczny olimpiady będzie obejmował cztery bloki tematyczne:

  1. Historię lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce,
  2. Osiągnięcia sportowe,
  3. Współczesne lotnictwo wojskowe,
  4. Współczesne lotnictwo cywilne, przemysł i zaplecze badawczo-rozwojowe.

Współzawodnictwo jest organizowane w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież i pozostali.

Wszyscy uczestnicy, którzy dostarczą karty zgłoszenia do udziału w olimpiadzie zostaną poinformowani o czasie i zasadach rozgrywki w ramach I etapu, przeprowadzanego przez Internet. Szczegółowe informacje o olimpiadzie będą zamieszczane na stronach: www.interwizja.edu.pl oraz www.bckbialapodlaska.pl.

Do pobrania:

  • Regulamin Olimpiady
  • Karta zgłoszenia na stronie internetowej dlapilota.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać u pani mgr Ewy Drabek.

ZAPRASZAMY!!!!