Nasza szkoła realizuje kolejny projekt: JURAJSCY ZAWODOWCY.

Zgodnie z harmonogramem i założeniami wyłoniono 28 uczestników projektu. Uczniowie odbyli już spotkania z doradcą zawodowym. W najbliższym czasie rozpoczną się zajęcia z kompetencji społecznych. W  kolejnym etapie uczestnicy skorzystają z bogatej oferty szkoleń:

  • Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop
  • Budowa Komputera i montaż jednostki centralnej – kurs
  • Koordynator ruchu naziemnego
  • Obsługa bezzałogowych statków powietrznych (dronów) certyfikaty
  • Przewóz materiałów niebezpiecznych (DGK) drogą lotniczą – szkolenie
  • Procedury kontroli bezpieczeństwa (osób, bagażu kabinowego, bagażu
    rejestrowanego) – szkolenie

Ponadto zorganizowane zostaną staże zawodowe, których okres realizacji wyniesie 150 godzin. Dziewięcioro uczestników weźmie udział stażach realizowanych na terenie powiatu zawierciańskiego, płatnych w wysokości 2000 zł.

Nasza  szkoła wzbogaci się również w nowy sprzęt do nauki zawodu: technik informatyk. Na dzień dzisiejszy w ramach projektu otrzymaliśmy 17 nowych laptopów.

Realizacja projektu pomimo sytuacji epidemicznej przebiega sprawnie i bezproblemowo.