Obóz naukowy CERN: Wielki Zderzacz Hadronów

Obóz naukowy CERN: Wielki Zderzacz Hadronów,

czyli wyprawa w poszukiwaniu Boskiej Cząstki

Z czego jesteśmy zbudowani? Czy istnieją wszechświaty równoległe? Czy szaleni naukowcy utworzą czarną dziurę i zniszczą naszą planetę?

Będziemy poszukiwać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań podczas wyprawy do Wielkiego Zderzacza Hadronów. Odchodzimy od prostej rozrywki, odpoczywamy rozglądając się po świecie, zaglądając w sfery niewidoczne gołym okiem. 

Propozycja jest skierowana do uczniów zainteresowanych matematyką, fizyką i techniką, którzy w przyszłości być może będą studiować na kierunkach ścisłych, a kto wie, czy nie podejmą pracy przy Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC). Chcemy pokazać, że wszystko jest możliwe! 
W ośrodku naukowo-badawczym CERN, położonym na północno-zachodnich przedmieściach Genewy, na granicy Szwajcarii i Francji, zatrudnionych jest około dwustu polskich naukowców. 20 września 2012 na Przewodniczącą Rady CERN wybrano panią profesor Agnieszkę Zalewską z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie i jest ona pierwszym badaczem z Europy Środkowo-Wschodniej, a zarazem pierwszą kobietą na tym stanowisku. 

Cena 1850 zł.