Ogólnopolska kampania edukacyjna #FakeNoMore

fakenomore

W dobie nieograniczonego dostępu do informacji umiejętność samodzielnej analizy treści i wyciągania wniosków stanowi kluczowy element pozwalający rozpoznać dezinformację i manipulacje medialne. Ogromną rolę w budowaniu świadomości ma właściwie zorganizowana i systematycznie prowadzona edukacja medialna.  

29 listopada 2023 nasza szkoła wzięła udział w webinarze Andrzeja Rylskiego, starszego specjalisty ds. projektów społecznych z działu profilaktyki cyberzagrożeń NASK. Głównym tematem spotkania była „Prywatność w sieci”. Ekspert przybliżył ważne kwestie związane z ochroną danych osobowych. Zaprezentował, jakie socjotechniki wykorzystywane są do oszukiwania internautów. Uczniowie dowiedzieli się, jak bronić się przed manipulacją. 

Organizatorzy ze strony szkoły: Joanna Wojdas, Elżbieta Pustułka