Olimpiada Teologii Katolickiej

Już po raz dwudziesty ósmy została zorganizowana Olimpiada Teologii Katolickiej, w tym roku pod hasłem „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka.
W szkolnym etapie, który miał miejsce w ubiegłym półroczu wzięło udział 8 osób: Karol Cupiał, Jakub Opioła, Wiktoria Krzemień, Weronika Bańka, Jakub Lubas, Roksana Jaworska, Małgorzata Brzęczka. 
Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów z największą liczbą punktów: Jakub Lubas i Małgorzata Brzęczka z klasy II Technikum
Etap diecezjalny Olimpiady odbył się dnia 07 marca br. i miał miejsce w budynku Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie. W tym etapie brało trzydzieści trzy osoby ze szkół średnich na terenie naszej diecezji. Poziom tej części był dość trudny a pytania konkretne i rzeczowe, przyznają uczestnicy. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nasza wychowanka Małgorzata Brzęczka zajęła V miejsce z wynikiem 34 punktów.

Serdecznie gratulujemy.
Opiekun – ks. Paweł Górecki