Powrót do szkoły wcale nie musi być straszny

Długie miesiące spędzone przed komputerem i w odosobnieniu wywołały lęk przed powrotem do szkół wśród uczniów i rodziców. Jak się okazuje, powrót do szkoły wcale nie musi być straszny. O przyjazną atmosferę na lekcjach zadbali nauczyciele naszej szkoły, ale na tym nie koniec, ponieważ dyrektor Liceum i Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie: Beata Mędrecka-Bańka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, zorganizowała spotkanie z uczniami i rodzicami, którego celem było wspólne omówienie i wypracowanie form i metod pracy przyjaznych dla młodzieży. Celem szkoły jest bowiem  zapewnienie wsparcia zarówno uczniom, jak i rodzicom, w trudnym czasie powrotu do normalności.

Uczestnicy spotkania, mając na uwadze dobro i zdrowie fizyczne oraz psychiczne młodych ludzi, podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nauczania zdalnego oraz zaproponowali metody pracy, które pozwolą na bezpieczny powrót do szkolnej rzeczywistości. Wspólnie zastanawiano się także, w jaki sposób zagospodarować dodatkowe godziny przeznaczone na wsparcie uczniów po pandemii, które będą obowiązywały od nowego roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że omówiony plan działania pomoże w zorganizowaniu pracy szkoły w sposób przyjazny dla uczniów i rodziców.