Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie otrzymało nowoczesną mobilną pracownię komputerową
15 listopada 2019 r. w Częstochowskim Parku Technologiczno – Przemysłowym zostały wręczone nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie w ramach projektu OSE, którego celem jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego Internetu każdej szkole w Polsce. Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.
Na uroczystości obecni byli m.in. Katarzyna Koszalska – Ministerstwo Cyfryzacji, Rafał Lew-Starowicz – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Jacek Szczotka – Wicekurator, starszy wizytator Andrzej Jerzy Mróz – Kuratorium Oświaty w Katowicach, Bartłomiej Klinger – zastępca dyrektora NASK, dr Agnieszka Wrońska – NASK, Maciej Dudkiewicz – kierownik NASK, Tomasz Łukawski – NASK, Tomasz Wolny – moderator, prezenter telewizyjny, prowadzący min. Panoramę oraz Pytanie na Śniadanie.
Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.
Wśród laureatów znalazło się Technikum im. Mikołaja Kopernika wchodzące w skład Zespołu Szkół w Porębie, szkołę reprezentowała Beata Mędrecka-Bańka dyrektor placówki.
Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.
Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Podstawą do przyznania nagród była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.
Szkoła sukcesywnie uczestniczy w projektach, konkursach dzięki którym rozwija kompetencje kluczowe wśród uczniów wzbogacając m.in. bazę dydaktyczną.