Wielkie serca naszych wolontariuszy

W naszej szkole od wielu lat działają wolontariusze, którzy biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Nigdy nie przechodzą obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka i losu bezdomnych zwierząt. Ich wrażliwość miała odzwierciedlenie w organizacji wielu przedsięwzięć na potrzeby innych.

Organizowali oni jarmarki bożonarodzeniowe i wielkanocne, na które przygotowywali wyroby rękodzieła artystycznego. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na zakup smyczy, karmy obroży do schroniska dla zwierząt w Zawierciu.

Uczniowie uruchomili zbiórkę odzieży, maskotek, książek  i słodyczy, które zostały zebrane, posegregowane i przekazane do Domu Dziecka w Zawierciu i Domu Samotnej Matki w Częstochowie. W najbliższym czasie  gotowe paczki z niezbędnymi artykułami dotrą do Domu Małego Dziecka w Częstochowie.

Naszych wolontariuszy poruszył również los małych dzieci chorych na raka i nawiązali współpracę z Fundacją „Z Serca dla Serca” zbierając pieniądze na budowę Hospicjum dla Dzieci w Zaleszynach.

Odbyła się również zbiórka do puszki na chorego konia, który bez naszej pomocy i pomocy ludzi dobrej woli zostałby zaprowadzony na rzeź. Jak co roku wolontariusze przystąpili do akcji WOŚP i zebraną kwotę przekazali do sztabu w Porębie. Nasza społeczność szkolna jest bardzo ze sobą zżyta i pomaga sobie w każdej trudnej sytuacji. Świadectwem tego było wielkie zaangażowanie wszystkich uczniów w pomoc dla kolegi, którego doświadczył los.

Nasi wolontariusze chętnie odnajdują się w roli korepetytorów i pomagają swoim młodszym kolegom w świetlicach środowiskowych. Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak wielu altruistów.

 Mimo tego, iż klasy programowo najwyższe opuściły już mury naszej szkoły to młodsi koledzy i koleżanki, dla których wartości etyczne i moralne są priorytetem, kontynuują działania wolontariatu.

opiekunowie: mgr Krystyna Rok i mgr Beata Kita