Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Dnia 25 lutego 2020 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, w której udział wzięli uczniowie klasy IA i IB technikum informatycznego.

Wizyta w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki to nie tylko nauka. Eksponaty nie są schowane w gablotach, każdy ze zwiedzających może z nich skorzystać . Komputery mają zainstalowane gry z „tamtych” czasów. Można pograć w gry arcade na komputerach przemysłowych z zakładów FSO w Warszawie i zobaczyć jak skomplikowane było kiedyś używanie Internetu. Uczniowie mieli możliwość wziąć do ręki taśmę papierową, na której zapisane są programy komputerowe.

Przewodnik opowiadający z niezwykłą pasją o tajnikach komputerów rozbudził w zwiedzających zainteresowanie historią informatyki.

Wycieczka, oprócz funkcji edukacyjnej, dostarczyła uczniom wiele zabawy i przyjemności. To była naprawdę ciekawa i niecodzienna multimedialna podróż w czasie.