Wycieczka do Muzeum Śląskiego

W dniu 06.12.2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Katowic. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Śląskiego. Niezwykle interesujące były dwie ekspozycje. Pierwsza z nich pt. „Fotoplastykon – 3D z XIX wieku” służy do projekcji fotografii stereoskopowych, czyli obrazów przestrzennych. Pozwala na równoczesne oglądanie przezroczy na 24 stanowiskach oraz na podświetlanie każdego z osobna odrębnym źródłem światła. Oglądanie fotografii trójwymiarowej daje iluzję obcowania z rzeczywistością prezentowaną na seansach, a nasi podopieczni przenieśli się w zatrzymany na jedną sekundę magiczny świat.

Druga ekspozycja nosi tytuł „Obrazy światłem pisane” i przedstawiała ona ikony powstałe na terenie Rosji od XVIII do XIX wieku.

Jak wiemy 6 grudnia obchodzimy Mikołajki to też z tej okazji postanowiliśmy udać się do kina na film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Wszyscy wrócili zadowoleni.