Wycieczka na lotnisko

W dniu 13 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Drabek oraz Pani Anity Kaczmarczyk odwiedzili Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice.
Była to dobra okazja na poznanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwację odprawy pasażerów i bagażu, a także zapoznanie się ze służbami pracującymi w porcie lotniczym. Po wysłuchaniu interesującego wykładu o historii oraz organizacji portu lotniczego przeszli przez punkt kontroli bezpieczeństwa, aby mogli wejść do stref zastrzeżonych lotniska. Uczniowie z płyty postojowej mogli obserwować start i lądowanie samolotów, oraz przyjrzeć się obsłudze naziemnej samolotu. Ponadto odwiedzili jednostkę straży pożarnej gdzie mogli podziwiać sprzęt jakim dysponują ratownicy. Wycieczka była emocjonująca, wszyscy jej uczestnicy powrócili z niej usatysfakcjonowani i bogatsi o wiedzę dotyczącą funkcjonowania lotniska.