Wycieczka

       Dnia 26.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wykładach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, które składały się z trzech modułów: 

  1. Fizjologia człowieka – to roboty muszą wiedzieć. Do poprawnej współpracy człowieka z robotem niezbędna jest wiedza o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Biolog – naukowiec pokazał i wyjaśnił zasady działania układów mięśniowego i nerwowego, w oparciu o które funkcjonuje robotyczny egzoszkielet.
  1. Luna EMG – robot neurorehabilitacyjny. Dzięki połączeniu wiedzy technicznej z medyczną i biologiczną, zespół inżynierów z Politechniki Śląskiej stworzył robota rehabilitacyjnego – Luna EMG. O możliwościach Luny oraz długiej drodze jaką musieli pokonać opowiedzieli jej twórcy.
  1. Geny w pudełku. Od podstawowych informacji o DNA po nowatorskie urządzenia wykorzystywane w biologii molekularnej i diagnostyce laboratoryjnej – czyli jak wiedza z genetyki może być wykorzystywana w życiu, pracy 
    i diagnozowaniu chorób ludzi, zwierząt i roślin. Wykład poprowadzili genetycy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

        Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina na film „Dywizjon 303”, aby przybliżyć sobie historię drugiej wojny światowej i bitwę o Anglię, w której brali udział polscy piloci, dla których patriotyzm był priorytetem.  

         Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń po obejrzeniu filmu.

Opiekunowie: mgr inż. Elżbieta Pustułka, mgr Beata Kita