Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 baner

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie. Jednak już od lat DBI angażuje państwa z całego świata.  

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek – 9 lutegoale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.W okolicznościach zdalnego nauczania dzień ten jest niesłychanie ważny i jest okazją do podjęcia rozmów, jak bezpiecznie korzystać z tego dobrodziejstwa, jakim jest Internet. 

Uczniowie w ramach DBI będą brali udział w projekcie „Przystań w sieci”. Nauczyciele również biorą udział w konferencjach, np. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu czy o zdrowiu psychicznym polskich nastolatków w czasie nauki zdalnej.

Zapraszamy młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w akcji i zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronach internetowych: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html oraz http://akademia.nask.pl/. Można tam znaleźć kursy e-learningowe, porady, quizy oraz artykuły o bezpiecznym surfowaniu w sieci. 

E.Pustułka, J.Wojdas