Realizacja projektu „Wiem, co jem”

Za nami drugi dzień pobytu w portugalskim mieście Barcelos, a jednocześnie pierwszy dzień zajęć merytorycznych przedsięwzięcia „Wiem co jem” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Po śniadaniu grupa projektowa wraz z opiekunami udała się do portugalskiej szkoły partnerskiej Agrupamento de Escolas de Barcelos, gdzie spotkaliśmy się z koordynatorem ze strony portugalskiej, Panem Fernando Carvalho .Podczas wykładu zapoznał nas z harmonogramem działań podczas naszego pobytu oraz zasadami zachowania się w szkole. Nasi uczniowie zdobyli również informacje dotyczące koguta – symbolu miasta Barcelos i całej Portugalii. Uczestnicy przedsięwzięcia przeprowadzili burzę mózgów na temat zdrowego trybu życia, zdrowych nawyków żywieniowych. Przez cały dzień uczniowie mieli okazję ćwiczyć komunikacje w języku angielskim i hiszpańskim– zarówno w szkole, jak i podczas zwiedzania miasta oraz w hotelu.
Koordynator projektu: mgr Angelika Fabjańska