Śląski Festiwal Nauki 2018

Uniwersytet Śląski w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE. Wydarzenie to, realizowane wspólnie z władzami miasta i innymi uczelniami regionu, odbędzie się 11-14 stycznia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

W szczególności polecamy realizowany w ramach Festiwalu projekt OFF Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków. OFF Science zawita na Festiwalu już po raz drugi. Wzorem poprzedniej edycji ŚFN chcemy pokazać publiczności odwiedzającej MCK dokonania specyficznej kultury technicznej, jaką jest działalność wynalazców – entuzjastów. Przedsięwzięcie kierowane jest do osób, które pasjonują się wynalazczością i na własną rękę próbują urzeczywistnić swoje koncepcje.

Więcej informacji na http://www.slaskifestiwalnauki.pl/