Zaczynamy odliczanie do szkolnych zawodów lotniczych!

Nagrody i upominki spakowane, identyfikatory przygotowane, obowiązki rozdzielone. To znak, że przygotowania do zawodów lotniczych idą pełną parą. Dnia 8 czerwca w szkole odbędą się zawody z okazji 100 lat lotnictwa polskiego. Wezmą w nich udział uczniowie specjalności technik lotniskowych służb operacyjnych. Zawody będą się składać z trzech konkurencji: 1) Testu wiedzy, 2) Testu sprawnościowego, 3) Mini Olimpiady Szybowcowej „Smyki na Start” – uczestnicy własnoręcznie skonstruują latający model szybowca klasy światowej PW-5 Smyk i będą konkurować na długość lotu szybowca. Dla każdego z uczestników przewidziano okolicznościowy dyplom i lotnicze upominki, a dla miejsc 1-3 nagrody.

Mini Olimpiada jest częścią inicjatywy 100 zawodów „Smyki na Start” na 100-lecie lotnictwa polskiego organizowaną przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Fundację „Smyki na Start” oraz Aeroklub Warszawski. Wspólna inicjatywa zakłada zorganizowanie równocześnie w wielu szkołach w całej Polsce indywidualnych zawodów modeli latających szybowca PW-5 Smyk, połączonych w jedno wspólne, ogólnopolskie wydarzenie.  Organizacja ogólnopolskiej Mini Olimpiady Szybowcowej odbywa się we współpracy z Komitetem Obchodów Stulecia Lotnictwa Polskiego. Podsumowanie odbędzie się w sobotę 9. czerwca na błoniach stadionu „PGE Narodowy” podczas 22. Pikniku Naukowego.

Zawody są organizowane przy wsparciu Polskiego Klubu Lotniczego.

Opiekun: mgr Radosław Fellner