100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół w Porębie uroczyście uczcili obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia w piątek odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy III c, wspierani przez uczniów klas: II c, II a i IV a, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski począwszy od 1901 roku do czasów obecnych.

Młodzież z dostojnością i powagą pochyliła się nad przeszłością naszego kraju, rozpamiętując poświęcenie naszych rodaków, którzy oddali życie za to Żeby Polska była Polską!  9 listopada od wczesnych godzin porannych na szkolnych korytarzach można było usłyszeć fragmenty pieśni patriotycznych, które podczas akademii wybrzmiały z pełną mocą, akcentując charakter tego święta.

Punktem kulminacyjnym obchodów 100-lecia wolnej Polski było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Podniosły charakter tej wyjątkowej rocznicy sprawił, że nastrój patriotyzmu zagościł w sercach całej szkolnej społeczności.

Ostatnim wydarzeniem uroczystości był X Festiwal Regionów. Każda klasa, po wcześniejszym wylosowaniu regionu Polski, przygotowała regionalne potrawy i zapoznała uczestników festiwalu z jego historią.
Stoiska, gdzie serwowano potrawy oceniało Jury w składzie: mgr Jolanta Pucek, mgr Katarzyna Nowak, mgr Beata Kita, mgr inż. Marek Gładysz, mgr Aneta Wysocka.
Pani dyrektor Beata Mędrecka-Bańka wyróżniła klasę I a, jednocześnie podkreślając, iż poziom prezentacji wszystkich klas był bardzo wysoki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i niebiańską ucztę.