W dniu 27.11.2020 r. godz. 16.00 Fundacja Adamed organizuje webinarium pt. Od przypadkowego odkrycia do rezonansu magnetycznego. Historia nadprzewodnictwa. Spotkanie prowadzone przez dr Michała Kępę dedykowane jest nastolatkom zainteresowanym naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla uczniów z całej Polski. Do wzięcia udziału wystarczy przeglądarka internetowa – nie trzeba zakładać żadnego konta ani pobierać dodatkowych aplikacji.
Webinarium stanowi część cyklu „Dni otwarte z wykładowcami ADAMED SmartUP”, który prowadzą polscy eksperci z międzynarodowym doświadczeniem badawczym i umiejętnością klarownego przekazywania wiedzy. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz i instrukcje, jak wziąć w nich udział dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku – https://www.facebook.com/events/278019726881146. Wszystkie zajęcia z cyklu będą po zakończeniu dostępne również w formie nagrań na YouTube ADAMED SmartUP.
Poza webinariami zapraszamy także na spotkania online za absolwentami programu, którzy opowiedzą na nich o swoich wrażeniach z obozu i z zajęć, przedstawią proces rekrutacyjny oraz odpowiedzą na pytania uczniów zainteresowanych programem. Więcej informacji na ten temat pod linkiem – https://adamedsmartup.pl/2020/11/16/roadshow-adamed-smartup-przenosi-sie-do-przestrzeni-online/