Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Jak bezpiecznie korzystać z sieci, z jakimi zagrożeniami można się spotkać, jak się wtedy zachować, gdzie szukać pomocy, to niektóre z tematów poruszanych w czasie spotkań z uczniami w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

11 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie, którego ideą przewodnią był Dzień Bezpiecznego Internetu, przebiegający pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Celem spotkania było popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i kultury w Sieci wśród młodzieży. W spotkaniu brali udział funkcjonariusze policji asp. szt. Rafał Goc z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu i asp. szt. Katarzyna Czarnynoga z Posterunku Policji w Porębie. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie omówił tematykę związaną z przestępczością nieletnich, cyberprzemocy oraz innych zagrożeń związanych z Internetem.

Pamiętajmy, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do innych ludzi, ale także własnej osoby – zapewniając wsparcie w ochronie prywatności, budowanie osobistej godności i dobrego imienia. Brak poszanowania innych, naruszanie ich prywatności czy odmienności, skutkuje negatywnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa zjawiskami, które w przestrzeni internetowej przekładają się m.in. na cyberprzemoc, hejt czy ksenofobię. Internet to narzędzie powszechnie i intensywnie wykorzystywane przez młodych ludzi do komunikacji, dlatego relacje w wirtualnej przestrzeni, muszą być oparte na poszanowaniu drugiego człowieka.