Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych jest świetną okazją do promowania różnorodności językowej, zachęcenia uczniów do nauki języków obcych oraz zaakcentowania korzyści płynących z nauki języków. Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do obchodów  tego ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy święta, organizując festiwal piosenki.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali piosenkę w języku polskim, klasy drugie odśpiewały hymn Światowych Dni Młodzieży po hiszpańsku, a także znaną wszystkim Sofię. Klasa IV Technikum zaśpiewała przebój zespołu Queen, natomiast młodzieży z klasy III Liceum piosenkę „Lemon tree”, obydwie zaśpiewane zostały w języku angielskim.

Natomiast uczniowie Zespołu Szkół‚ uczący się języka niemieckiego zaprezentowali utwór w języku Goethego.

Organizując tą uroczystość chcieliśmy podkreślić, że uczyć się języków obcych można nie tylko ze szkolnej ławki, ale również poprzez muzykę.

Przygotowała: mgr Aneta Wysocka