Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 2021

W 2021 roku Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 przypada na 11 lutego (czwartek).

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 (lub krócej Europejski Dzień 112) to międzynarodowy dzień, który co roku odbywa się 11 lutego. Został wprowadzony przez Unię Europejską i ma na celu promowanie istnienia i właściwego korzystania z ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112.

Data obchodów jest nieprzypadkowa, bo zapis daty 11 lutego w formie 11.2 jednoznacznie kojarzy się właśnie z tym uniwersalnym numerem alarmowym.

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.

Dzień 112 to doskonała okazja, aby przypomnieć kiedy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać i co robić w nagłych wypadkach, a także by przekazać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Numer alarmowy 112 wybieraj w sytuacjach alarmowych, w których niezbędna jest pomoc Policji, Państwowej Straży Pożarnej lub Państwowego Ratownictwa Medycznego i gdy wymagane są natychmiastowe działania tych służb.

Link https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/numeralarmowy112

Pamiętaj: 112 stoi na straży Twojego życia, zdrowia i bezpieczeństwa!