Finał WOŚP 2021 – ruszył nabór wolontariuszy w Zawierciu

Finał WOŚP 2021 z całą pewnością będzie inny niż zwykle. Mimo to, ruszył nabór na wolontariuszy.

Finał WOŚP 2021 odbędzie się 10 stycznia 2021. Z całą pewnością będzie on zupełnie inny niż zwykle. W związku z panującą w kraju i na świecie epidemią koronawirusa finał zbiórki przebiegnie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Szczegóły będą umieszczone na łamach portalu Kulturalne Zawiercie.

Obecnie, ruszył bowiem nabór na wolontariuszy. Miasto Zawiercie posiada aż 100 wolnych miejsc. Rejestracji w tym roku dokonuje się poprzez stronę internetową : Wolontariusz WOŚP. Należy zarejestrować się na tej stronie, podając swoje dane osobowe. Wolontariuszem zostać może każdy. Wyjątkiem są osoby niepełnoletnie. W takim przypadku potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego. Wówczas, oprócz konta wolontariusza, trzeba utworzyć konto opiekuna wolontariusza. Samo założenie konta i wypełnienie formularza nie świadczy od razu o byciu wolontariuszem. Dane trafiają do danego sztabu i tam odpowiednie osoby podejmują decyzję o zakwalifikowaniu wolontariuszy.