Konkurs fizyczny „Eureka”

11 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs  z fizyki dla uczniów chętnych z naszego miasta.   Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi .
Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki, propagowanie nauk ścisłych, aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym z zakresu fizyki opracowanym na podstawie  programu nauczania odpowiedniego dla każdej kategorii wiekowej uczestników. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju. TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZESTNIKÓW. POWODZENIA!!!!

Opiekun: mgr Ewa Drabek