Konkurs „Zawodowiec Roku 2022”

Nauczyciele mają niepodważalny wpływ na życie i rozwój każdego z nas. Droga do wymarzonego zawodu często nie jest prosta, dlatego tak ważne jest podążanie nią w ślad za kompetentnym i pełnym pasji fachowcem. Zawodowiec Roku 2022 to tytuł, który zostanie przyznany najlepszym nauczycielom kształcenia zawodowego. Należy się on przede wszystkim tym dydaktykom, którzy są wzorem nie tylko dla swoich uczniów, ale także dla innych pedagogów.

31 grudnia 2022 roku zakończył się nabór wniosków w Konkursie „Zawodowiec Roku 2022” organizowanym wspólnie przez MEiN, KGHM i FRSE.

W Konkursie zgłoszono aż 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. Komisja Konkursowa wyłoniła 118 nominowanych uczestników w 52 dziedzinach.

Z ogromną dumą i radością informujemy, że wśród nominowanych nauczycieli jako jedyna ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu zawierciańskiego znalazła się pani mgr Ewa Drabek.  

Pani mgr Ewa Drabek jako wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół w Porębie cechuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. 

„Zawodowca Roku 2022” w danej dziedzinie poznamy podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się 2 marca 2023 r. w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno – wychowawczej.