Kopernik przekracza granice

2 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na kolejną już edycję praktyk zawodowych w ramach programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Uczniowie Technikum w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych przez 2 tygodnie szkolą się  w Centro de Estudios Aereonauticos.

CEAE to największy ośrodek studiów lotniczych w Hiszpanii. Posiada ponad 200 specjalistów odpowiadających na potrzeby swoich uczniów. Współpracuje z głównymi liniami lotniczymi, pomaga w szkoleniu przyszłych pracowników do wykonywania różnych działań z sektora lotniczego: wsparcie dla pasażerów, opieka nad klientami, agent ruchu, operator obiektów na lotnisku, obsługa i administracja linii lotniczych.

Głównym partnerem projektu jest Organizacja euroMind, która odpowiada za organizację stażu dla uczestników, ich pobyt, wyżywienie i wsparcie kulturowe. Podczas praktyk nad uczniami sprawują opiekę nauczyciele z Zespołu Szkół w Porębie, mgr Joanna Szulc oraz mgr Aneta Wysocka.