Mikołaj na Kresach 2019

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele naszej szkoły. Liceum Ogólnokształcące i Technikum im. Mikołaja Kopernika w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza przystąpiły do akcji charytatywnej „Mikołaj na Kresach 2019”. Organizatorami tej akcji jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Projekt objęty jest patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty – Pani Urszuli Bauer. Akcja polega na zbiórce: słodyczy, artykułów szkolnych, maskotek i artykułów spożywczych. Z zebranych darów organizatorzy chcieliby przekazać paczki od Świętego Mikołaja dla 1000 dzieci z polskich szkół na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Akcja w naszej szkole trwa do 8 listopada 2019 roku.

Kolejny raz liczymy na Waszą pomoc, nigdy Nas nie zawiedliście w podobnych sytuacjach. Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do naszych działań, aby ten dzień był radosny także dla naszych najmłodszych przyjaciół mieszkających na Kresach to prosimy o wsparcie. Nawet każdy najmniejszy gest jest dla nas bardzo ważny. Koordynatorem na terenie naszej szkoły jest pani mgr Beata Kita. Dary można składać w bibliotece szkolnej.

Z góry dziękujemy za Państwa życzliwość i hojność – wolontariusze oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza.