Przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego – spotkanie w Zespole Szkół w Porębie z Panem Marcinem Libiszewskim – Dyrektorem Oddziału Katowice z firmy z LS Airport Services

Jak wygląda praca agenta handlingowego? Jakie umiejętności są przydatne w pracy na lotnisku? – na te i inne pytania młodych lotników odpowiedział p. Marcin Libiszewski, Dyrektor Oddziału Katowice z firmy LS Airport Services, który przyjął zaproszenie do Zespołu Szkół w Porębie.

Podczas specjalnej prelekcji dla uczniów specjalności technik lotniskowych służb operacyjnych, Dyrektor scharakteryzował pracę w LS Airport Services oraz omówił podstawowe czynności obsługowe statku powietrznego. Ponadto przedstawił możliwości odbywania przez młodzież pracy wakacyjnej.

Wizyta Dyrektora jest elementem szerszej współpracy z Zespołem Szkół w Porębie obejmującej m.in. organizację praktyk zawodowych i wyjazdów studyjnych, szkoleń, a także zatrudnienia.

Powyższe działania wpisują się w przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego. LS Airport Services jest bowiem firmą, która zadeklarowała gotowość do ścisłej współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i pomocy w przygotowaniu podstaw programowych dla zawodów branży transportu lotniczego. Dodatkowo spółka jest również gotowa włączyć się w działania służące zwiększeniu atrakcyjności oraz promocji szkolnictwa branżowego i technicznego. Zakres dalszej współpracy zostanie dookreślony w najbliższych tygodniach w postaci wspólnego listu intencyjnego. 

https://men.gov.pl/strony/przygotowanie-kadr-dla-branzy-transportu-lotniczego-spotkanie-w-men-z-przedstawicielami-z-ls-airport-services-2.html