Szachowe Mistrzostwa w Zespole Szkół w Porębie

20.XII.2023 odbyły się Szachowe Mistrzostwa w Zespole Szkół w Porębie. W turnieju wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Po wielu budzących emocje partiach tytuł Mistrza Zespołu Szkół w Porębie, uzyskując 6 punktów, zdobył Jakub Brodzik z klasy 3 A. Wicemistrzem został Vladyslav Strohanov z klasy 1 B uzyskując 5,5 punktu. Po emocjonującej dogrywce 3 miejsce zajął Witold Sikora, a pozycje poza podium miejsce 4 wywalczył Filip Frącisz. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Daniel Wikarek, Bartosz Oliwa, Sambor Kamieńczyk, Kamil Grabowski, Michał Nowak, Krzysztof Lis, Oleksandr Prokopenko.

Turniej był dobrą okazją do promocji gry w szachy, a co najważniejsze, był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich uczestników. Organizatorem turnieju był nauczyciel mgr Wojciech Wnuk, opiekunem grupy była mgr Martyna Cichecka – Urbańska

Ogromne podziękowania dla Pana Roberta Sowy, który sędziował zawody naszych szachistów oraz niskie ukłony dla Dyrektora MOK w Porębie pana Karola Hadrycha za udostępnienie sali na turniej.