Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Porębie wzięli udział w projekcie PO WER IV nabór pod nazwą ,,Wiem co jem’’

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Porębie wzięli udział w projekcie PO WER IV nabór pod nazwą ,,Wiem co jem’’.

Młodzież naszej szkoły pod opieką dwóch nauczycieli wyjechali na tydzień do Portugalii, by tam zdobywać nowe doświadczenie życiowe, przełamywać bariery językowe, poznawać kulturę i tradycje tamtejszych mieszkańców, a także nawiązywać nowe znajomości. Wyjazd odbył się w dniach 13.11.– 19.11.2022 r.

Szkołą partnerską była „Agrupamento de Escolas de Barcelos”, która przywitała przybyłą młodzież z Polski w bardzo ciepły sposób, organizując od razu wspólne spotkanie, gdzie po wstępnym zapoznaniu się ze wszystkimi obecnymi, przedstawiony został harmonogram całego pobytu.

Nasi podopieczni w ciągu kilku dni uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach, oczywiście prowadzonych w języku angielskim. Jak się szybko okazało, różnice narodowościowe czy językowe nie stanowiły problemu dla żadnej ze stron, by móc się ze sobą zapoznać, zaprzyjaźnić i spędzać wspólnie jak najwięcej czasu.

Prócz różnego rodzaju zajęć, dla wszystkich przygotowane były także inne atrakcje, jak zwiedzanie pięknej Bragi oraz poznawanie jej urokliwych zabytków. Odbyła się również wycieczka do Porto, do drugiego pod względem wielkości miast w Portugalii, a także do Barcelos, gdzie wszyscy mogli skorzystać z chwili odpoczynku i relaksować się na pięknej plaży w Esposende.