Gra miejska – Dni Poręby na sportowo

Dnia 15 czerwca 2018 roku na terenie Poręby przeprowadzona została gra miejska. Celem gry było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dni Poręby. Uczniowie klasy III A Technikum im. Mikołaja Kopernika a w szczególności Marta Bajor i Julia Makieła, przygotowali zestaw pytań dotyczących wiedzy historycznej, regionalnej i przyrodniczej oraz zadania sprawnościowe.

W grze miejskiej brali również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Porębie. Drużyny zaopatrzone w kartę punktacji i mapę zaczęły rywalizację o godzinie 10.00.

Drużyną zwycięską okazał się zespół w składzie Małgorzata Brzęczka i Patryk Fąfera z klasy II A Technikum im. Mikołaja Kopernika, II miejsce zajął Kacper Wawrzynkiewicz z klasy II c Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Porębie a III miejsce zajęli gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie – M. Michalczyk i A. Rok. Wszyscy zwycięscy otrzymali dyplomy i statuetki.