Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jagoda Sochacka, uczennica klasy IIb Technikum w zawodzie technik informatyk została radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024-2026.
Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego łączy różne środowiska młodzieżowe. Jego zadaniem jest upowszechnianie idei samorządności, kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej, a także włączanie ludzi młodych w szeroko rozumiane życie publiczne regionu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Joanny Sochackiej oraz https://mlodzi.slaskie.pl/
Kopernik przekracza granice w Portugalii
Pożegnanie klas programowo najwyższych
Dzień Otwarty
Warsztaty z robotyki z WSTI
W dniach 25 marca i 8 kwietnia 2024 roku, Pan Alexander Piątkowski z Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach przeprowadził warsztaty z zakresu programowania robotów. Oprócz sporej dawki wiedzy była dobra zabawa.
Uczniowie klasy IIb Technikum w zawodach informatyk i programista pod czujnym okiem Pana Alexandra budowali roboty Lego Mindstorms, a następnie je programowali tak aby poruszały się po wyznaczonym torze.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Odbiór świadectw po egzaminie zawodowym w sesji Zima 2024
IV miejsce w Półfinale Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

Życzenia Wielkanocne
Plebiscyt „Ponadpodstawowa Szkoła Roku” – głosuj na Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie
Plebiscyt „Ponadpodstawowa Szkoła Roku” to coroczna inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych placówek edukacyjnych.
Rozpoczęcie głosowania nastąpi 4 marca 2024 roku, trwając do 12 kwietnia 2024 roku. Zwycięstwo w konkursie będzie zależało od największej liczby oddanych głosów przez stronę internetową WaszaEdukacja.pl. Ogłoszenie wyników planowane jest na portalu 15 kwietnia 2024 roku.
Klikając tutaj możesz oddać swój głos w Plebiscycie.










